İhmal Edilmiş

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
563 gösterim
Sarah Nickerson, üç çocuğu, kocası, bakıcısı, Boston'un lüks semtlerinden birindeki güzel evi, kariyerli ve çok para kazandıran iyi bir işi ile, Amerikan rüyasının yaşayan bir örneğidir. Hem işine, hem evine ve çocuklarına vakit ayırabilmek için dakikalarla yarışmakta ve her anını verimli değerlendirebilmek için büyük bir efor sarfetmektedir. Ancak bunca programın arasında kaderin de kendince bir planı vardır.

Sarah'ın işine giderken geçirdiği kaza sonrası hayatı değişiverir; başından darbe alan genç kadın, vücudun sol yanını algılamamasına neden olan "Sol İhmali" adı verilen nörolojik sendrom ile baş başa kalır.

Gerçek bir hayat hikâyesinden yola çıkılarak yazılan bu kitap, kendi yaşantılarımızı da sorgulamamıza neden olan bir reddediş, kabulleniş ve mücadele öyküsüdür.


"Lisa Genova beyin biliminin Michael Crichton'udur... Bir insanlık dramının olabilecek en güçlü ve muhteşem hikayesi "

- JOHN GRISHAM-

"Genova karakterlerini tamamen anlamanın, onlarla baştan sona ilişki kurmanın ustası. Tıptan anlayan keskin bir zekadan, çok iyi anlatılmış bir hikaye "
-USA TODAY-

"İnsan ruhunun dayanıklılığını anlatan tüyler ürpertici bir roman "

-SAN FRANCISCO CHRONICLE-

"Aile ilişkileri hakkında kurtarıcı bir öykü, hayattan size falsolu gelen bir topu nasıl parkın dışına atabileceğinizi anlatıyor
- THE VANCOUVER SUN -

"Karşı konulmaz biçimde okunası ve dokunaklı "
-BOOKLIST -
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  414
 • ISBN:
  9786054726370
 • Yayınevi:
  Feniks Kitap
 • Kitabın Türü:
Duygu Kr 
09 Ara 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kahramanımız Sarah'ın çoğu insanın imtina edeceği bir hayatı vardır. Üç tane çocuğu, onu çok seven bir kocası, oldukça iyi bir eğitimi ve buna bağlı olarak yükselen kariyeri. Ancak bir sabah Sarah daha önceki sabahlarda olduğu gibi, yoğun tempolu bir güne başlayacağı sırada bir kaza geçirir ve çoğunuz gibi benimde adını ilk defa duyacağı bir sendromla karşı karşıya kalır. ''Sol İhmal'' Bundan sonrası ise büyük bir mücadele. Gerçek yaşamdan esinlenerek yazılmış bu hikaye kendinizi sorgulamanıza neden olacak.

Nuray Durmuş 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Üç küçük çocuk ve her şeye yetişmeye çalışan bir anne...
Hayatı hep hareketli her işe koşturuyor. Sarah bir gün işe giderken kaza geçirir ve uyandığında sol tarafını hissetmez.Beyni sol tarafı reddediyor. Beyin sol taraftaki hiçbir şeyi dikkate almıyor. Sol onun için yok... Gerçek olduğu kadar etkileyici ve sürükleyici bir hikaye. "Ben olsan ne yapardım " sorusunu sık sık kendimize soracağımız çok dokunaklı bir eser. Okurken çok etkilendim, kesinlikle okuyun. .

Kitaptan 1 Alıntı

Duygu Kr 
07 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Trafikte oturuyoruz, ofis masalarımızda oturuyoruz, toplantılarda oturuyoruz, kanepede kucaklarımızda bilgisayarlarımızla oturuyoruz,. Günün her saatinde, bir saniye daha oturamayacak kadar yorulana kadar oturuyoruz.

İhmal Edilmiş, Lisa Genova (Sayfa 145)İhmal Edilmiş, Lisa Genova (Sayfa 145)