Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

İlerleyelim Beyler

İlerleyelim Beyler
Kemalizm
"Atatürk'ün 59. ölüm yıl dönümünde hala 'zenginlik' ve 'özgürlük' üretemiyorsak, bu, demokrasiyi inkar edip yerine Kemalizmi koymamızdan ve bu çarpıklığı Atatürk'ün görüntüsünün arkasına saklamaya çalışmamızdandır."
Mehmet Altan
Sayfa 97 - İnfomag Yayıncılık
1
"Türkiye hiçbir zaman ekonomik aklı sahiplenmiyor. Her zaman ekonomik aklı kurnazlıkla kandırmaya çalışıyor ve her seferinde IMF'ye muhtaç oluyor."
Mehmet Altan
Sayfa 94 - İnfomag Yayıncılık
Demokrasi bilinci!
"Türkiye piyasalaştıkça, devletten geçinmek fikri sona erdikçe, devletle birey arasındaki illegal faaliyet bittikçe yani devletin yargısız infaz yaptığı vakit vatandaşın alkışladığı, vatandaşın da hazine arazisine gecekondu kurup kaçak elektrik aldığında devletin görmezden...
Mehmet Altan
Sayfa 92 - İnfomag Yayıncılık
"Türkiye bir yandan insanca yaşamak istiyor, bir yandan da 'milliyetçilik' hipnozunu kırmakta zorlanıyor. Irk ya da din yerine 'insan olmak' anlayışı kolayından yerleşmiyor. Irk ya da din, bu topraklarda 'düşünceden' çok daha fazla hafızaya kazınmış. 'İnsanın en kutsal...
Mehmet Altan
Sayfa 65 - İnfomag Yayıncılık
1
"Bizim köylümüz kendini doyurmak için çabalıyor, AB çiftçisi ise piyasaya üretim yapıyor. AB'deki yıllık ortalama kişi başına tüketim de bize fark atıyor. Beş misli fazla et yiyorlar. Bir misli fazla süt içiyorlar. Çeyrek misli fazla yumurta tüketiyorlar."
Mehmet Altan
Sayfa 29 - İnfomag Yayıncılık