Adı:
İlham Perisi
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
164
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059477864
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bengisu Yayınları
Dostluk,

Aşk,

Hüzün

Ve

Tebessüm…

Bu kelimelerin hep birlikte yaşandığı bir hayatı düşünün…Sen ne kadar kafana göre kurgular kurarsan kur, hayat sana kendi istediği rolü oynatır.
164 syf.
Dostluk, aşk, hüzün ve tebessüm bir arada yaşandığı bir romanın daha sonuna geldim, Bay İ.'nin hayatına ortak olmak isterseniz şiddetle tavsiyemdir.
Sen ne kadar kafana göre kurgular kurursan kur, hayat seni kendi kurgusunun içine çeker ve sana istediği rolü oynatırdı.
“Hoş geldiniz sevgili mutluluk! Biliyor musunuz; yokluğunuza alışmış ve hatta varlığınızı bile unutmuş bir içim var. Şimdi ben sizi oraya nasıl takdim etsem bilemiyorum doğrusu. İyisi mi siz bize öyle bir uğrayın ki tarife gerek duymayalım, direkt dalalım bize sunduğunuz ortama. O ortamın havasından, suyundan içelim kana kana ve yaşadığımız şeyin adını koymakta zorlanırken, siz bir perde gerisinden çıkın ve ‘Acaba nedir, nedir?’ diye söylenenlere, ‘Benim benim! Benim adım mutluluk. Başkalarında gördüğünüz ve ancak hayaliyle konuşabileceğiniz şeyim işte!’ diye bağırıp çağırın bir zahmet. Ya da hiç uğrayıp da düzenimizi bozmayın lütfen. İyi kötü bir mutsuzluğumuz var kendimize özgü. İçinde hayal kırıklıkları, uykusuzluk, düş debelenmeleri ve bilumum yenilgilerle süslediğimiz kendimize özgü bir mutsuzluğumuz var çok şükür. Onunla seviyeli bir birliktelik yaşıyoruz. Birbirimize kahır ikram ediyor ve hiç gocunmadan kahrımızı çekiyoruz. Alıştığımız ve adını bile merak etmediğimiz bu düzensizliğin düzenini bozmayalım lütfen. Zaten içerim çok kalabalık, yeni gelenin adı mutluluk da olsa sığmaz kabıma, taşar.”
Ben kendime biçtiğim rollerin usta oyuncusuyken, hayatın bana biçtiği rollerin ise kötü oyuncusuyum.
Sprey bitmişti. Boş kutuyu önümdeki çöp kutusuna atıp yürümeye devam ettim. Rahatlamıştım biraz. Yazmak beni rahatlatıyordu. İçimde birikenleri yazı yapıp dışarı atınca rahatlıyordum. Özellikle mesaj içerikli yazılar omzumdaki ağırlığı, aklımdaki ukdeleri alıp kaldırıyordu. Yazmak güzel de, yaşamak kısmında sınıfta kalıyordum hep. Gerçi bizler yaşayamadığımız için yazıyoruz ya. Yaşasa insan, hep mutlu olsa ne yazacaktı? Yazmak bu yüzden mutsuz adam işi… Düşünsene, her şey yolunda ve mutlusun. Ne yazacaksın? “Ay çok mutluyum.” falan mı?
“Şimdiye kadar hayallerim bana hep birkaç gömlek büyük geldi. Bu sefer üzerime otursun istiyorum. Otursun ve üzerimde eskisin istiyorum. Şimdiye kadar birbirinden bağımsız planlarım oldu. Bundan sonra birbiriyle bağlantılı, ertesi güne sarkan planlarım olsun istiyorum. Tüm bunları isterken bunların ayağı yerden kesik düşler olduğunun farkındayım. Ama düşleri olmayanın gerçeği de düştür. Ve önce hayallere düşmeli bazı şeyler, sonra da hayata yaşam olarak yansımalı. İçimde, hayallerimde, göğümde birikenler elbet bir gün bulutundan taşıp yüreğime yaşını düşürecektir. Bana düşen ıslanmak o zaman… Ama şimdi sıra, bulutlarımı doldurmada, onların yoğunluğuna katkıda bulunmada…
- İnsan, tuhaf bir yaratık... Beyni, bağırsağı, dalağı ve bilumum bir yığın organı varken o tutup kalbine yenilir, dedim.
- Kalp krizi olayı mı, dedi meraklı bir ses tonuyla.
- Kriz olsa kolay, uzlaşılır, çözülür. Ama bu kalp var ya, adamın hayatını tersine çeviriyor; gecesi gündüz, gündüzü gece oluyor. Uykularım ağrıyor ve ben bu ağrının yerini bulamıyorum içimde, dedim.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İlham Perisi
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
164
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059477864
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bengisu Yayınları
Dostluk,

Aşk,

Hüzün

Ve

Tebessüm…

Bu kelimelerin hep birlikte yaşandığı bir hayatı düşünün…Sen ne kadar kafana göre kurgular kurarsan kur, hayat sana kendi istediği rolü oynatır.

Kitabı okuyanlar 2 okur

  • Yılmaz Demir
  • Mecânîn-i Kütüp

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0