İnsanlar Arası İlişkilerde Hz. Peygamber Modeli

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
371 gösterim
Peygamberimiz (sas) çok yönlü bir şahsiyet olup, hayatın her alanında örnektir. O bir devlet başkanı, ordu komutanı, hâkim, müftü, öğretmen, mürşid, kul, baba, dede, eş, komşu, arkadaş, yetim, öksüz ve iş ortağıdır. Yani hayatın her alanında yer almıştır. Bu yönüyle herkes için örnektir. Fakat O aynı zamanda tarihte emsali görülmemiş büyük bir liderdir. Bir liderde aranan ve bulunması gereken bütün vasıflar en mükemmel şekliyle O'nda mevcuttur.

Lider ve rehber ihtiyacı günümüzün en temel ihtiyaçlarından biridir. Yanıltmayan, kitleleri maceraya sürüklemeyen ve onların enerjisini ve imkanlarını israf etmeyen bir lider ve rehber nasıl olmalıdır? Bir rehberden neler beklenir? Rehberin ve müslümanın davranışlarının ahlaki temelleri ne olmalıdır? İnsanlar arası ilişkilerde nasıl davranılmalıdır? Efendimiz'in bu noktada bütün müslümanlara örnekliği nasıl olmuştur?

Peygamberlik yönünü bir lahza hatırımızdan çıkarmamak kaydıyla, En Büyük Rehber'in (sallallahu aleyhi ve sellem) her yönden örnek ve model olarak hayatımızda gerçek değerini bulması ve Sonsuz Nur'un şefaatine nail olmamız duasıyla...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2006
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9789756096413
 • Yayınevi:
  Rehber Yayınları
 • Kitabın Türü: