Kalanlar

3,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
556 gösterim
Göz açıp kapayıncaya dek geçen sürede neler değişebilir? Her şeyini, özellikle de yaşamın tüm sıradanlığıyla akacağı umudunu yitirmiş biri, hayatına nasıl devam edebilir? Amerikan edebiyatının usta kalemi Tom Perrotta, Kalanlar`da günümüz dünyasına özgü bir kıyamet öyküsü anlatıyor. Bu karanlığın içinde, bir saniyeden daha kısa bir zaman diliminde, en kötü kâbuslarınız birden gerçek oluyor ancak yaşam, duraksadığı yerden yine de devam ediyor. Kalanlar, kayıplarla yaşayanların, inanca sığınanların ve inançla işi olmayanların beraberce düştüğü kara bir kuyuyu, ahir zamanların naçizane portresi olarak önümüze koyuyor.Yayımlandığı yıl New York Times, Washington Post, USA Today, NPR ve Amazon`un Yılın Kitapları listelerinde yer alan Kalanlar, bu yaz, Lost`un yaratıcılarından Damen Lindelof`un yapımcılığında HBO`da!Dünyanın sonuna hoş geldiniz. "Biz hâlâ buradayız."
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786055903510
 • Çeviri:
  Berrak Göçer
 • Yayınevi:
  Siren Yayınları
 • Kitabın Türü:
Göktuğ Altuntaş 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Konusuyla hiç bir alakası olmayan bir kitap. "Çağımıza özgü bir kıyamet öyküsü" , "Dünyanın sonuna hoş geldiniz"..Bunları duyunca buna neyin sebep olduğunu en basit olarak merak ediyorsunuz ama bu soruların en ufak bir cevabı yok. Hikayenin özü ve hatta sonu bile belli değil çoğu betimlemeler 20 sayfada bir tekrar edip duruyor kendinizi yine mi? derken bulabiliyorsunuz. Kısacası bir muhitte geçen olaylar olarak özetlense daha iyi olurdu.

esra nur 
16 Mar 13:59 · Kitabı okudu · 22 günde · 4/10 puan

romandan çok dizi izliyor havası veren bir kitap o yüzden kısa sürede bitirmek lazım yoksa kişiler birbirine karışıyor ve çok fazla karakter var bence