Kan Hasadı Seni Asla Rahat Bırakmayacak

9,0/10  (10 Oy) · 
20 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.072 gösterim
Bir süredir seni izliyor… Onunla yüzleşmek zorundasın.

Hayallerindeki hayata kavuştuğunu düşünen mutlu bir aile, küçük çocukları pençesine alan şeytani bir ruh ve gizemli bir kasabanın kasvetli sokaklarını kana bulayacak hasat zamanı… Tetikte olmadıkları her an, arkalarını döndükleri her saniye ölüme bir adım daha yaklaşacaklar…


"S. J. Bolton gerilimi nasıl tırmandıracağını çok iyi biliyor ve insanı korkudan çıldırtan hikâyeler yazıyor."
-Guardian-

"Çürümeye yüz tutmuş bir kasabanın gizemli patikalarına dalmaya hazır olun…"
-Observer-

"Bu kitap adrenalin üreten bir makine gibi. Karanlık olaylarla insan psikolojisinin sınırlarını zorluyor."
-Independent-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786053431312
 • Orijinal Adı:
  Blood Harvest
 • Çeviri:
  Barış Sever
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
16 Şub 14:00 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

S. J. Bolton'ın dilimize çevrilmiş 3 kitabından biri olan Kan Hasadı yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. Okumak için bu tarz kitaplar araştırırken yazarı görmüş kitaplarının konularına ve ardından okur yorumlarına bakmış, böylece Bolton kitaplarını okumaya karar vermiştim. Kan Hasadı'nı gerek okurken gerek bitirdikten sonra iyi ki bu yazar ile tanışmışım diye düşündüm. Korku-gerilim kitaplarını her zaman çok sevmişimdir.  Özellikle lise yıllarında okuduğum John Saul kitapları bu türe alışmamda fazlasıyla etkili oldu. Bu türde tanıştığım son yazar (şimdilik) olan S. J. Bolton ise henüz sadece bir kitabını okumuş olsam bile sevdiğim yazarlar arasında yerini aldı.

Kan Hasadı'nda bölümler 3 Kasım, 2 Ekim gibi günlere ayrılarak yazılmış, bu durumu çok sevdim diyebilirim. Kitabın giriş kısmında 3 Kasım tarihini görüyorsunuz ve orada anlatılan olayın ardından yazar sizi 9 hafta öncesine götürüyor. Bundan bahsetmemin nedeni bu sayede olayların daha düzenli bir akış gösterdiğini belirtmek. Ayrıca kitabın başındaki giriş kısmında yaşanan ve sadece 3-4 sayfadan oluşan olay o denli merak uyandırıcı ve ilginç ki zaten bu sayede sayfaları bir an önce çevirmek istiyorsunuz.

Kitapta ilk başta karakter sayısı fazlaymış gibi görünsede kısa bir süre sonra karakterlerin tamamına alışıyor ve kendinizi kitabın akıcılığına bırakabiliyorsunuz. 512 sayfalık bir kitap olmasına rağmen üç dört günde bitirilebilecek bir kitap Kan Hasadı. Sürükleyici, merak duygusu okurun hep yanı başında ve gerilim dolu. Kitap beni o kadar gerdi ki zaman zaman yaşanan olayları düşünüp kendimi gereksiz yere korkutmuş olabilirim. :)

Kitap korku-gerilim filmlerinin hepimizin bildiği girişlerinden biriyle başlıyor aslında. Fletcher ailesi küçük bir kasaba olan Heptonclough'ta kilise ve mezarlığa çok yakın olan büyük bir eve taşınıyor. Yeni evlerinde kasaba sakinleri ile tanışan ve yavaş yavaş buraya uyum sağlayan Fletcher ailesi ilerleyen zamanlarda yaşanacak olaylardan habersiz. 9 yıl önce ölen küçük bir kız ve sonraki yıllar içinde kaybolan veya bir yangında can veren diğer çocuklar... 3 çocuklu Fletcher ailesi kendini kâbusun ortasında bulurken, gizemli olaylar okuru da pençesine alıyor.

Kitabın sonunda bazı açıklamalar var. Kitapta adı geçen Heptonclough kasabasının gerçekten de var olan Heptonstall köyünden ilham alınarak kurgulandığı belirtiliyor. Kitabı bitirdikten sonra bu kasabanın resimlerine baktım, ürkütücü görünmüyor desem yalan olur. Ayrıca kitabın başında Heptonclough kasabasının bir görseli de var, ben bu görseli çok beğendim, böylece kitabı okurken olayların yaşandığı yerleri gözünüzde canlandırabiliyorsunuz.

En kısa zamanda yazarın diğer romanları olan Zehir ve Kurban'ı da okuyacağım. Gerilim severlere tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.

Fatma Yüksel BİNİCİ 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Gerçekten güzel ve akıcı bir anlatımı var. Son sayfasına kadar dahice kurgulanmış bir eser. Okurken bir film gibi sahneler gözünüzün önünde canlanıyor. Yazarın diğer kitaplarını da almaya düşünüyorum. Bu türü sevenlere tavsiye ederim.

Kitaptan 4 Alıntı

Damla Köseoğlu 
14 Şub 00:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sevdiklerimizi kaybetmek zor bir şeydir. En güçlü inançlarımızı bile sorgulatabilir.

Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 83 - Pegasus Yayınları)Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 83 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
14 Şub 15:03 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Dünyadaki iyi ve kötü şeylerin sebebi bizleriz.

Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 159 - Pegasus Yayınları)Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 159 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
15 Şub 00:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Her şeyin bir zamanı vardır, güneşin altındaki her şeyin bir amacı...

Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 177 - Pegasus Yayınları)Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 177 - Pegasus Yayınları)
Damla Köseoğlu 
14 Şub 00:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kibarlık kaliteli erkeklere has bir özelliktir.

Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 106 - Pegasus Yayınları)Kan Hasadı, S. J. Bolton (Sayfa 106 - Pegasus Yayınları)