Kanun Benim

8,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
4 beğeni  · 
485 gösterim
"... Sen polissin Pat; kurallar elini kolunu bağlar. Amirin var, amirinin amiri var. Ben, canımın istediğinin kıçına indirebilirim tekmeyi. Beni işimden atacak kimse yok. Zımbalanırsam aldıran olmaz... Bugünlerde bir gün delikli demirim elimde, kâtil de karşımda olacak... Jack nasıl öldüyse kâtil de öyle ölecek..."

Hunharca öldürülen en yakın dostunun evine koşan Mike Hammer, orada New York Polis Örgütü`nden yakın arkadaşı Yüzbaşı Pat Chambers`i, Jack Williams`ın cesedinin başında bulur. Mike ve Jack hem eski dost hem de silah arkadaşıdırlar; hatta Jack, Mike`ın yaşamını kurtarmak için bir kolundan olmuştur. Mike, arkadaşının öcünü kendi elleriyle almaya yemin ederek işe koyulur. Arkadaşının son zamanlarda görüştüğü insanların hepsini katil zanlısı ilan eden Hammer, soruşturmaya başlar. Soruşturdukça karşısına bir uyuşturucu şebekesi, fuhuş halkası ve dünya güzeli bir psikiyatrist çıkar. Mike ile New York polisinin yöntemlerinin farklı olduğu, yumrukların ve silahların konuştuğu, yasaların işlemediği, güzel kadınların birer birer Mike`ın kucağına düştüğü bir yarış başlamıştır. Mike Hammer dizisinin ilk ve en tanınmış kitabı olan Kanun Benim, yayınlandığından beri çarpıcı diyalogları ve sert serüveniyle bu efsane dizinin unutulmazları arasında.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  258
 • ISBN:
  9789750703454
 • Çeviri:
  Ayşe Gül Güre
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
10 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir Mike Hammer romanı. Burada kendini kurtarmak için bir kolunu feda eden en yakın arkadaşı Jack Williams öldürülür ve Hammer intikam yemini eder. Polis Pat Chambers ile ayrı kanallardan cinayeti soruşturmaya başlarlar. Ancak işin içinde uyuşturucu, fuhuş ve daha pek çok cinayet vardır. Sekreteri Velda bu romanda da var. Charlotte, Mary ve Esther gibi acayip kadın karakterler de mevcut.