Kar Meleği

8,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
465 gösterim
Rachel Price çocukluğuna dair tek bir mutlu hatıraya sahiptir: Soğuk, karlı bir günde dışarıda oyun oynarken babasının gelip elini tutması ve ona 'meleğim' demesi. Bu, Rachel'ın yaşamında çok nadir ve kutsal bir andır, o anda kendini nihayet güvende, sevgi gören ve korunan biri gibi hissetmiştir. Ama bu uzun sürmez.

Yıllar sonra, küçük kızı Rachel'ın kapkaranlık hayatının tek ışığıdır.

Rachel çocukken öğrendiği kalıpları tekrar eder ve kendi kızını aynı yıkıcı davranışlara maruz bırakır. Evliliği kötü gitmekte, onu tüketmektedir fakat bildik-tanıdık olanın verdiği güvenlik duygusundan vazgeçemediği için kaçmaktan korkmaktadır.
Sabit bir pişmanlık ve çaresizlik halinde yaşamasına neden olan insanlar için bahaneler üretirken bile, mevcut hayatını olduğu gibi kabul etmektedir. Fakat eski bir arkadaşından gelen beklenmedik bir telefon her şeyi değiştirir. Çok uzun zaman önce vazgeçtiği hayatını kurtarmak için son şansı olabilecek bir yolculuğa çıkarken, düzenli dünyası tepetaklak olur.

Geçici arkadaşlıklar filizlenirken, Rachel bir zamanlar inandığı her şeyin aslında yalanlar ve yanlış anlamalardan ibaret olabileceğini fark eder. Ancak gerçeği öğrenmek göründüğü kadar kolay değildir. Bazen cehalet gerçekten mutluluktur. Karlar düşmeye başlayıp Noel'in kurtuluş vaadi yaklaşırken, Rachel tüm çocukluğunu bambaşka bir gözle görmeye başlar. Artık gelecekte kendini nelerin beklediğine ve geçmişinin gerçekte ne anlama geldiğine karar vermelidir. Gerçeği bilmek onu özgürleştirecek midir yoksa pişmanlıklarla ve 'keşke'lerle dolu bir hayata mı mahkûm edecektir.

Kar Meleği aile, bağışlama ve geçmişten bağımsız bir gelecek yaşama özgürlüğü üzerine dokunaklı bir öykü.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789944824811
 • Orijinal Adı:
  The Snow Angel
 • Çeviri:
  Filiz Karaman
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
İlayda G. 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Çocukluğu mutsuz, sevgiye, ilgiye aç geçmiş bir kadını anlatıyor. Kocasından gördüğü şiddeti kabullenmek istemeyen bir kadın. Sonunda kendini kandırdığını fark etmesiyle korkaklığını bir kenara atıp hayatını değiştirecek olan o adımı atmıştır. Sonuna kadar merakla, heyecanla okuduğum bir kitap.

Mehtap Akbudak 
14 Şub 18:11 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kar Meleği aile, bağışlama ve geçmişten bağımsız bir gelecek yaşama özgürlüğü üzerine dokunaklı bir öykü. Sevgi affeder.. Sevgi umut eder... Ama evlat sevgisi işin içine girerse kendine yapılanı kabullenen kadın çocuğu için kahraman kesili verir. Kahraman bir annenin romanı...

Kitaptan 2 Alıntı

Merve Delener 
27 Mar 20:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendinizi değersiz ve eksik hissetmenize yol açan hiç kimse koca, baba, ya da arkadaş olamaz.

Kar Meleği, Glenn Beck (Epsilon)Kar Meleği, Glenn Beck (Epsilon)
İlayda G. 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bazen, canın yandığında yapılacak tek şey alıp başını gitmektir.

Kar Meleği, Glenn Beck (Sayfa 180)Kar Meleği, Glenn Beck (Sayfa 180)