Kara Liste

8,3/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
481 gösterim
New York Times'ın en çok satan kitaplar listesinin vazgeçilmez ismi Brad Thor, şimdiye kadar yazdığı en heyecanlı romanla geri dönüyor.

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin elinde sır gibi saklanan bir liste vardır. Kongre üyelerinin bile asla erişemediği bu listeden sadece başkan ve onun danışmanlarından oluşan gizli bir ekip haberdardır. Adı bir kez bu listeye dahil olan, ölene dek orada kalır.

Birisi terörle mücadele ajanı Scot Harvath'ın adını bu listeye eklemiştir.

Harvath neden hedef seçildiğini ve ortadan kaldırılmak istendiğini çözene dek, kendisini öldürmeleri için gönderilen ekipten kaçmak zorundadır.

Bir yerlerde, birileri, bir şekilde bütün parçaları bir araya getirecektir; tek soru, Amerika Birleşik Devletleri şimdiye dek tasarlanmış en korkunç terörist saldırıya maruz kalmadan önce Harvath'ın o kişiye ulaşıp ulaşamayacağıdır.

Her sayfası heyecan dolu, elinizden asla düşüremeyeceğiniz Kara Liste, kurmacayla gerçek arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor ve Brad Thor'un "gerilimin ustası" ve "Amerika'nın en sevilen yazarı" olduğunu bir kez daha doğruluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9789752115873
 • Orijinal Adı:
  Black List
 • Çeviri:
  Mehmet Gürsel
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
MaGeLLaN 
21 Haz 11:09 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Derin Devlet algısının anlatıldığı,Bond vari bir kitap,hızlı bir gerilim macera.

USA'da siyaset yapan insanların,Kongre Üyelerinin bile bilmediği,haberinin olmadığı gizli bir istihbarat yapılanması ve bu yapılanmanın Amerikan vatandaşlarının haklarını görmezden gelmesi,sonuna kadar çiğnemesi.

CIA geçmişli istihbarat ajanımız Scot HARVATH CIA'dan ayrıkdıktan sonra,başka bir özel istihbarat teşkilatına katılarak hem devlete,hemde devlete bağlı çalışan gizli oluşumlara hizmet vermeye devam eder.

Görevlendirildiği son işte ortağı sürpriz bir şekilde öldürülür,HARVATH kendisini o saldırıdan kılpayı kurtarır ve saldırının sorumlularını,neden kendisini öldürmek istediklerini,olayda hangi büyük isimler olduğunu kişisel olarak araştırmaya başlar.

USA çok yakın bir gelecekte tarihte eşi benzeri görülmemiş bir terör faaliyetine maruz kalacaktır,ancak bu terörist saldırı ne şekilde ve kimler tarafından yapılacak?
Kahramanımız HARVATH bir taraftan kendi güvenliğini sağlarken,diğer taraftan bunların yanıtını aramaya başlar.

HARVAT'ı kimler sattı?Devletmi,kendi teşkilatımı,yoksa başka bir yapılanmamı?
Daha fazlasını yazamıyorum,Spoiler vermiş olurum,bu kadar ;)
Kitap kafa boşaltmak,dinlenmek için ideal,kolaylıkla içine giriyorsunuz.Gerilim macera deyip geçmemek lazım,içinde bayaa bir bilgi var.Teknoloji,bilgisayarlar ve bilgisayar terimleri kitaba çok iyi serpiştirilmiş.

SILMARILLION gibi bir kitaptan sonra kafa dinlemek için okuduğum ikinci kitap,dinlendirdi.Boş zamanınızda 2 günlük bir şeyler lazım diyorsanız ideal,karakterler ustaca yaratılmış ilginç tipler,yaşanan macerayada yakışmışlar.Maceranın dışına hiç çıkmıyorsunuz sıkıcı değil.

Yazarın okuduğum ilk kitabı,iyi bir yazar fena değil.

Hepinize Teşekkür Ederim.Keyifli Okumalar.