Brad Thor

Brad Thor

Yazar
7.5/10
13 Kişi
·
29
Okunma
·
1
Beğeni
·
1038
Gösterim
Adı:
Brad Thor
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Chicago, Amerika Birleşik Devletleri, 1969
“...Bu ikiyüzlülüğe şaşırıyordu. Buda’nın tarihi heykellerini ahlaksız bulanlar İçin nisan ayı güzelinin çıplak fotoğrafları makbuldü.”
“Tümünün ayaklarında ustura olan on bin tane atın sürü halinde saldırıp önüne gelen her şeyi doğraması gibiydi.geriye sadece yanık toprak ve ceset kokusu kalmıştı.”
448 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Derin Devlet algısının anlatıldığı,Bond vari bir kitap,hızlı bir gerilim macera.

USA'da siyaset yapan insanların,Kongre Üyelerinin bile bilmediği,haberinin olmadığı gizli bir istihbarat yapılanması ve bu yapılanmanın Amerikan vatandaşlarının haklarını görmezden gelmesi,sonuna kadar çiğnemesi.

CIA geçmişli istihbarat ajanımız Scot HARVATH CIA'dan ayrıkdıktan sonra,başka bir özel istihbarat teşkilatına katılarak hem devlete,hemde devlete bağlı çalışan gizli oluşumlara hizmet vermeye devam eder.

Görevlendirildiği son işte ortağı sürpriz bir şekilde öldürülür,HARVATH kendisini o saldırıdan kılpayı kurtarır ve saldırının sorumlularını,neden kendisini öldürmek istediklerini,olayda hangi büyük isimler olduğunu kişisel olarak araştırmaya başlar.

USA çok yakın bir gelecekte tarihte eşi benzeri görülmemiş bir terör faaliyetine maruz kalacaktır,ancak bu terörist saldırı ne şekilde ve kimler tarafından yapılacak?
Kahramanımız HARVATH bir taraftan kendi güvenliğini sağlarken,diğer taraftan bunların yanıtını aramaya başlar.

HARVAT'ı kimler sattı?Devletmi,kendi teşkilatımı,yoksa başka bir yapılanmamı?
Daha fazlasını yazamıyorum,Spoiler vermiş olurum,bu kadar ;)
Kitap kafa boşaltmak,dinlenmek için ideal,kolaylıkla içine giriyorsunuz.Gerilim macera deyip geçmemek lazım,içinde bayaa bir bilgi var.Teknoloji,bilgisayarlar ve bilgisayar terimleri kitaba çok iyi serpiştirilmiş.

SILMARILLION gibi bir kitaptan sonra kafa dinlemek için okuduğum ikinci kitap,dinlendirdi.Boş zamanınızda 2 günlük bir şeyler lazım diyorsanız ideal,karakterler ustaca yaratılmış ilginç tipler,yaşanan macerayada yakışmışlar.Maceranın dışına hiç çıkmıyorsunuz sıkıcı değil.

Yazarın okuduğum ilk kitabı,iyi bir yazar fena değil.

Hepinize Teşekkür Ederim.Keyifli Okumalar.
368 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
İlk kez bir kitabını okuduğum, keşfettiğim bir yazar, Brad Thor. İyi ki de keşfetmişim.

Büyük Oyun'u D&R'da ilk elime aldığımda hemen arkasını çevirip konusunu özetle bir okudum. Ve dedim ki "Bu da ne?!" abartmıyorum bu arada. Polisiye, gerilim, aksiyon, macera hep en bayıldığım türler olmuştur. Ajanlar, savaşlar, stratejiler hep ilgimi çekmiştir ve bu kitap yazdıklarımın çoğunu kapsıyor. Siz de bu türleri seviyorsanız bu kitabı okurken sıkılmanız imkansız.

Bir cümleyle bu kitabı özetle deselerdi kesinlikle şunu söylerdim: "Film gibi kitaptı."
Üç kelimeyle de özetlenir, 300 sayfalık kitap. İşte böyle.

Kitabı direk satın almak istedim, almasaydım gerçekten aklımın bir köşesinde hep kalırdı. Yeni bir kitap aldığımda okumaya başlamadan önce hep 1k'dan bakarım. İncelemelere, alıntılara, diğer okuyucular tarafından nasıl karşılandığına. Bu uygulamaya bayılıyorum gerçekten. Fakat Büyük Oyun için arama yapıp baktığımda kitabın kayıtlı olduğunu ama çok az okunduğunu gördüm. Hakkında hiç alıntı veya inceleme yoktu. Şaşırdım biraz. Bence okunmayı hak eden bir kitap.

Sanırım bu kitabın ilk incelemesi olacak, umarım güzel bir şekilde bu kitabı açıklayabilirim.
Not: Ufak spoiler vermiş olabilirim belki :)

Başrolümüz Scot Harvath. Kendisi eski bir Deniz komandosu ve ülkenin en üst düzeydeki kontra-terör görevlisi. Yakın bir zamanda kendi köşesine çekilmiş ve kız arkadaşıyla beraber sakin bir yaşam sürüyor. Gerçekten görevinde başarılı, zeki ve mükemmel stratejiler kuran, aldığı eğitimler sayesinde insanları ufak bir mimiğinden tanıyan, her adımını özenle takip ettiğiniz bir karakter. Köşeye sıkışıp kaldığında bile muazzam stratejiler üretip en az hasarla kurtulmaya çalışan, hayran kalınası bir başrol. Ve tabi, hayran kalınası bir ekip.

Bu esnada ülkede yeni bir başkanlık seçimi yapılıyor ve Robert Alden ülkenin yeni başkanı seçiliyor. Seçimlerde başkana fazlasıyla yardımcı olan, eğlence dünyasının devi olarak bilinen ve muazzam güçlere, paraya sahip olan Stephanie Gallo ise bir diğer önemli rolü oynuyor.

Her şey güzel bir şekilde akıp giderken Stephanie Gallo'nun kızı Julia Gallo, Afganistanda doktor olarak göreve gidiyor ve orada bir takım olaylar neticesinde kaçırılıyor. Durumdan haberdar olan Stephanie ise Başkan Alden'dan yardım istiyor. Bu esnada tehditler havada uçuşuyor çünkü Alden hakkında bildiği ve üstünü örttüğü bir takım olaylar var. Buralar çok eğlenceli ;)

Alden bunu göze alamayarak Gallo'nun kızını kurtarmak için başlıyor plan yapmaya. Julia'yı kurtarmak için sakin bir yaşam süren Scot Harvath'ı arıyor ve ekibini tekrar kurmasını istiyor.
Ve olaylar başlıyor.

Mükemmel!

Aslında anlattıklarımın hepsi kitabın giriş kısmı. Devamı anlatılmaz çünkü ful spoiler. Bu giriş kısmı kitaba ilk başladığımda biraz sıkıcı gelmişti, artık olaylar başlasın istiyordum ama buna rağmen keyifle okudum.
Ve anlattıklarım kitapta gerçekleşen olayların belki %20'si falan. Aynı anda daha o kadar çok olay oluyor ki. Scot ekibiyle Afganistan'a gidiyor, orada muazzam heyecanlı olaylar olurken bölüm orada bitiyor ve bir iki bölümlüğüne Washington'a geri dönüyorsunuz. En heyecanlı yerinde reklama girer gibi oluyor. O iki bölümü hemencecik okuyup çatışmaların arasına dönmek istiyorsunuz.
Scot ekibini kurup göreve başladığında zaten kitap akıyor. Gerçekten tek kelimeyle film gibi. Bütün sahneyi kafanızda ister istemez kuruyorsunuz. Okurken gerçekten aynı zamanda bu kadar film izliyor gibi hissettiğim bir kitap daha olmamıştı.

Keşfettiğim için son derece mutluyum. Eğer okumadıysanız -ki bu uygulamanın üyelerinin büyük bir kısmı belli ki okumamış- ve bu türü seviyorsanız gerçekten okuyun.
Anlamlı, heyecanlı, akıcı, sürükleyici... Kısaca muazzam bir kitap.

Teşekkürler Brad Thor.
368 syf.
Büyük Oyun
Brad Thor
ALTIN KİTAPLAR
Sayfa Sayısı: 368

Başkan Robert Alden’ın göreve başlamasıyla birlikte Scot Harvath’ın da içinde bulunduğu çok gizli bir program olan “Apex Projesi” iptal edilmiştir.

Olayları gözünüzün önüne getirerek okuyabileceğiniz, akıcı bir dile sahip, aksiyon severlerin hoşuna gidecek bir kitap. Kendinizi yormadan, fazla düşünmeden hızlı okuyacağınız bir kitap arıyorsanız hemen okumaya başlayabilirsiniz.

https://www.facebook.com/...51282/?ref=bookmarks
SihirliFlut
http://www.ukitap.com/u/SihirliFlut/
https://zebramo.com/users/323273809

Yazarın biyografisi

Adı:
Brad Thor
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Chicago, Amerika Birleşik Devletleri, 1969

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 29 okur okudu.
  • 26 okur okuyacak.