8,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
3 beğeni  · 
61 gösterim
On beş yaşındaki Charlotte; bir hastane odasında, komada. Çünkü kendini bir otobüsün önüne attı. Annesi Sue ise bunun bir kaza olmadığından emin. Charlotte’un dikkatini dağıtan şeyin; telefonu, iPod’u veya caddede bulunan herhangi birisi olduğuna inanmıyor.

Sue, Charlotte’un kendi hayatına son vermeyi istediğini düşünüyor. Böyle düşünmek için haklı bir nedeni var çünkü kızının günlüğünde “Bu sırrı taşımak beni öldürüyor,” yazan satırları okudu.

Sue, gerçeği keşfetmeye ve bu sırrın ne olduğunu bulmaya kararlı. Herkesten şüpheleniyor: kocasından, Charlotte’un erkek arkadaşından, en iyi dostundan, öğretmenlerinden… Birilerinin bir şeyler bildiğini fakat kimsenin söylemediğini biliyor. Sue, sorunlu ve gergin bir kadın. Bir parlamento üyesinin karısı, güzel Charlotte’un annesi ama zaman zaman neredeyse bir sinir hastası gibi görünüyor, üstelik paranoyak ve şüpheci.

Geçmişte onun ruhsal çöküntülerine şahit olan kocası ve üvey oğlu, şüphesiz onun için endişeleniyorlar. Peki Sue, şüphelerinde haklı mı? Yoksa yine bir sinir krizi mi geçiriyor? O, güvenilir biri mi?

Ona güvenebilir miyiz?
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • ISBN:
  6055002275
 • Orijinal Adı:
  The Accident
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  HYPERION KİTAP
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
26 Oca 15:07 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir politikacının onbeş yaşındaki kızı bir otobüsün çarpması sonucu yaralanıp, komaya girer. Herkes olayın kaza olduğunu düşünürken, otobüs şoförü kızın bilinçli olarak otobüsün önüne atladığını iddia eder ama kimse kendisine inanmaz. Yirmi yıl önce psikopat sevgilisinin yaşattığı travmanın psikolojik etkilerinden kurtulamamış olan kızın annesi, çocuğunun başına gelenleri öğrenmek için bir dedektif gibi iz sürmeye başlar. Başlangıçtaki zaman geçişlerini biraz sıkıcı bulsam da kısa süre sonra konu hızla ilerleyip okuru içine çekiyor. Güzel bir kitap.