Kırlangıcın Okuma Uçuşu

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
242 gösterim
Tamirci, onarımcı, düzeltmen huyum edebiyat dünyasının her zaman canını sıkmıştır. Sevilmememin nedenlerinden biri budur. Adamların yıllardır inandıkları, kullandıkları doğrulara, sen kalkıp "Yanlış!" diyorsun. Demekle kalmayıp bir de kanıtlıyorsun...

Ben yazılarımda kimi eleştirdiysem adını vermişimdir, vermeyi de sürdüreceğim. Çünkü benim geleceğe dönük hiçbir hesabım yok, gerçekleri söylemekten başka.

"İslamın hoşgörüsü", "Türk hoşgörüsü" gibi böbürlenmelere karnım tok. Yahudi, Rum, Ermeni gibi adlarının hakaret sıfatı olarak kullanıldığı bir toplumda karnım nasıl tok olmasın? Rum tohumu, Ermeni dölü, Yahudi sahtekarlığı! Irkçı ve İslamcı basının ağzına ve hakaret türlerine bir bakın: Nefretle korktukları bir orgenerali Yahudi dönmesi yapmadılar mı? Bunların tümü Osmanlıcı, ama padişahlarının kaçının anasının Ermeni, Rum ve Yahudi olduğunu unuturlar.

Kim ki Anayasa'nın koruması altında bulunan Devrim Yasaları'na karşı çıkar, o kimse Cumhuriyet düşmanıdır.

PKK ve Kürt Milliyetçiliğine karşıyım. Ama kesinlikle Kürt düşmanı değilim. Sadece PKK yandaşı ve Kürt şovenisti olmayan vatandaşlarımızın kandırılmasına ve ütülmesine engel olmaya çalışıyorum.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  284
 • ISBN:
  9789944298872
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü: