Kış Denizi Slains Serisi 1

7,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
616 gösterim
Tarih bir yazarın sayfalarında tekrar canlanıyor… 1708 baharında, I. James yanlısı Fransız ve İskoçlardan oluşan bir işgalci ordusu, sürgün edilmiş James Stewart'ı tahtı geri alması için ülkeye getirmeyi neredeyse başarmıştı.Günümüzde bir yazar olan Carrie McClelland ise bu hikâyeyi bir sonraki çok satan romanı yapmayı düşünüyordu. Slains Kalesi'nin gölgesine yerleşerek, kendi soyundan olan bir kadın kahraman yaratıp yazmaya başladı.

Ancak romanının kurgudan çok gerçek olduğunu keşfettiğinde Carrie kalıtsal bir hafızayı tecrübe edip etmediğini düşünmeye başladı. Eğer bu gerçekse, Carrie yıllar önce yaşanan bu ihanetin perde arkasında yatanları bilen tek kişi olacaktı.
Ve bu bilgi onu neredeyse yok edecekti.

"Yaratıcı bir başyapıt. Zekice!"
-New York Journal of Books-

"Tarihi kurgunun en iyi örneklerinden!"
-Library of Clean Reads-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2015
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789944829595
 • Orijinal Adı:
  The Winter Sea
 • Çeviri:
  Şebnem Barker
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hulya Yılmaz 
23 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Başlarda kitabın içine bir türlü giremedim. Ancak daha sonra tam bir ziyafet olsa da çeviriden mi? Yazardan mı? olduğuna karar veremediğim bir durağanlık vardı kitapta.
Yine de tam bir tarih ve duygu şöleni ile taçlandırılmış bir roman idi..Günümüzdeki yazar olan kadın kahraman Carrie ve geçmişteki akrabası olan kadın kahramanımız Sophia'nın hikayesini anlatan bir roman idi. Carrie romanını yazarken üç yüz öncesine gidip olayları yaşaması kurgusu bana biraz Diana Gabaldon'u da anımsattı...
Diana Gabaldon'u sevenlerin bu yazarı seveceğinden eminim..
Romanın sonlarına doğru Sophia'nın içine düştüğü ikilemi;Carrie'nin romanı yazarken bulunduğu ruh halini okurken çok etkilendiğimi söylemeliyim...Romanın kurgusunu çok beğendim. Yayınevinin yazara devam etmesi gerektiğini düşünüyorum..