Kış Kralı Bir Kral Arthur Romanı: Savaş Lordu Yıllıkları 1

8,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
4 beğeni  · 
165 gösterim
KRAL ARTHUR...
Doğudan gri fırtına bulutları ile gelen Sakson istilacıların buzlanmış savaş baltaları Britanya'nın tam kalbine saplanırken, batının puslu topraklarında kan içen vahşi İrlanda kabileleri ayaklanmaya hazırlanıyor.
KISTIRILMIŞ...
Kehanetlerde ateş ve külle haber verilen Karanlık Çağ'ı önleyebilecek tek kişi, Britanya'nın son druidi Merlin kayıp.
KUŞATILMIŞ...
Tek kollu Kral Gorfyddyd ve Kuzey İttifakı, can düşmanları Arthur'u ezmek üzere o güne dek görülmüş en kudretli orduyla hücuma geçiyor.
Bu Kış, Britanya'nın sadece tek bir Kralı olacak
KILICI KAYADAN KOPARMAYA HAZIR OLUN...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  509
 • ISBN:
  9789756565650
 • Çeviri:
  Murat Başekim
 • Yayınevi:
  Phoenix Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Dilara Babuç 
07 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabın neden duyulmadığına, okunmadığına dair hiçbir fikrim yok. Kitap konusu harika işlenmiş, okuyucuya farklı duyguları tattırabilen, anlatımı çok iyi ve güçlü karakterlere sahip. Umarım yanlışlıkla bile olsa bir gün birilerinin eline geçer ve kitap gerçek değerine kavuşur.

Selda 
21 Kas 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Bernard Cornwell in Savaş Lordu Yıllıkları serisi üç kitaptan oluşuyor ve Kış Kralı serinin ilk kitabı..Bu kitabın şu anda Türkiye de basımı yok..Kitabı basan phoenix yayınevine gittim..Çevirisini yapan Murat Başekim e Twitter dan ulaştım..Ama kitap maalesef piyasada sıfır ..Serinin 2. ve 3. kitapları piyasada var fakat Kış kralını alıp okumadan Tanrı'nın Düşmanı ve Excalibur u okumanın anlamı yok. Bernard Cornwell Tarihi Roman alanında en önemli yazarlardan biridir. Ve Tarihe meraklı olanların mutlaka okuması gereken yazarlardan biridir. Ama maalesef bu yazarı Türkiye de tanıyan çok az kişi var...