Kızım Amy

7,6/10  (12 Oy) · 
24 okunma  · 
9 beğeni  · 
761 gösterim
Milyonları büyüleyen eşsiz bir sesin trajik öyküsü
"Bir pop trajedisinin gerçek öyküsü.. Cesurca, açıklıkla ve samimiyetle yazılmış."
-Q magazine-

"Çok ünlü olmayı hayal ediyorum. Sahnede olmak istiyorum.
Bu tutku yaşadığım sürece devam edecek. İnsanların sesimi duymalarını ve beş dakikalığına dertlerini unutmalarını istiyorum.
Konser biletleri, Batı Yakası ve Broadway Şovu biletleri bir çırpıda tükenen bir aktris ve şarkıcı olarak hatırlanmak istiyorum."
-Amy Winehouse 12 Yaşında-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053431114
 • Orijinal Adı:
  Amy My Daughter
 • Çeviri:
  Güneş Demirel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
DUA 
 03 Haz 17:24 · Kitabı okudu

Asi bir kiz cocugu ve "aslinda ben ona hep sahip cikmaya calistim ama o beni dinlemedi" diyen bir baba. Eroinde kaybolan bir hayat daha guzel anlatilabilirdi. Kitabin bolumleri biraz kendini tekrarlamis. İste elime gecti bos durmasin dedim okumuş bulundum.

Sefa becerikli 
13 Haz 05:59 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 6/10 puan

Bazen haykırmak istediklerimiz , yaşamak istediklerimiz kadardır . Ne haykırabilir , ne de yaşayabiliriz . Umarsız , telaşsız yarını bugüne gömen bir yaşayamayış , denize ulaşamayan bir nehir acısıyla dolanır içimizde . İşte böyle hüzün dolu , işte böyle yarım bir şey yaşamak.. Bazen bir şarkının ilk notasında , bize ait olmayan bir gülüşte , yapayalnız yürüdüğümüz karanlıkta , döneriz hep başladığımız noktaya

Gülsen Reyhan 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kendisinin büyük hayranı olarak yaşamını merak ettim, aldım kitabı. Malesef yaptığı çoğu aptallıktan dolayı kitabın sonları canımı epey sıktı. Sonlara doğru bunalarak okuduğum bir kitaptı.

kübra 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitapta Mitch Winehouse kızı için gerçekten çok açık sözlü fakat kendisi hakkinda açıksözlü olduğunu söyleyemeyeceğim. Zaten mükemmel olan şarkıları kitabı okuduktan sonra daha da anlamlanıyor.