Kumarbaz

6,9/10  (11 Oy) · 
18 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.024 gösterim
Uçak kazalarının sebeplerini araştıran bir adam düşünün… Bu adam aynı zamanda profesyonel bir kumarbaz olsun.

Los Angeles Havaalanı'nda bir Boeing 737'nin pervanesi yerinden fırlayıp önüne geleni parçalara ayırdığında Tom, yanlış zamanda ve yanlış yerde kumar oynamaktadır. Kumarda kaybettiği yetmezmiş gibi, sivri dilinin gazabına uğramış ve müfettişlik görevinden de el çektirilmiştir. Artık tek istediği bu hayattan kurtulmaktır. Bir gece ansızın kapısı çalınır ve Tom, resmi soruşturmada yer almasa da kendini olayın içinde bulur. Aynı gece ikinci kez kapısı çalındığında, bir kumarbazın hayatı boyunca duyamayacağı bir teklifle karşılaşır. Çok geçmeden yine bir Boeing 737 de aynı nedenle kaza yapar. Bu sayede, dünyanın en popüler yolcu uçağında ciddi bir sorun olduğu su yüzüne çıkar. Her şeyi riske atan Tom Patrick, zamanla ve acımasız katillerle amansız bir mücadeleye girişir.

Gökten kanlı konfetiler gibi insanlar ve uçak parçaları yağmadan, elini çabuk tutmalıdır… Bir de kumarda kazanmalıdır… Yüksek hız ve yüksek risk için kendinizi hazırlayın…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786059127417
 • Çeviri:
  Tuba Tunçer
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sümeyye 
30 Nis 01:06 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitabı almadan önce bu siteden hakkındaki yorumlara baktım ilginç bir şekilde iki incelemeden birinde kitabın bol aksiyonlu temponun hiç düşmeyen bir tarzda olduğundan bahdediliyorken diğer incelemede çok sıkıcı olduğundan bahsediliyordu :) kararsızda kalsam yine de kitaba bir şans verdim ve aldım şimdi o iki incelemenin bu kadar farklıyken ikisininde ne kadar haklı olduğunu biliyorum aslında kitap aksiyonlu tempolu orijinal kurgusu olan bir kitap ama çevirmenden midir yoksa kitabın direkt kendi dilinden midir bilmem okurken sizi saran bir kitap değil kitabı bitirene kadar hep aynı ikilemi yaşadım biyerde deli gibi okurken biyerde bitmesi için sayfa sayar bir halde okuyordum hiç bir kitabı yermek benim haddime değil hele böyle bir kitabı kesinlikle değil ama keşke daha etkileyici bir dili olsaydı demeden edemiycem :/

ibiaryu 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Okurken abartısız zihnimde filmini çekmiş kadar oldum kitap kurgusu ve konusuyla oldukça okunası heyecan ve aksiyonu bitmek bilmiyor laf aramızda Boeingler ile ilgili şaşırtıcı bilgilerde mevcut bir hayli.

Esma Ünal 
13 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 25 günde · Puan vermedi

Uçak kazarıyla ilgilenen Tom aynı zamanda iyi bir kumarbazdır başarılı bir kumarın ardından Ness adındaki güzel bir kadından ilginç bir teklif alır para karşılığı sürekli kumarda kazanmak. Bu arada arka arkaya gerceklesen ucak kazalarinda daha önce yolları kesişen bir kadının kardeşini kaybettiğini ögrenir zaten ilgilenmesini isteyen Halo adındaki kişinin teklifi daha cazip gelir. Karışık bir olay örgüsü vardı bolca erotizm vardı çok abartı buldum bu da benim tarzım olmadığından kaynaklanabilir. Genel olarak okuduğum bir çok polisiye macera kitabına göre kötüydü. Okunmasını önermem zaman kaybı değil ama daha güzel kitaplar için harcanabilecek bir zama söz konusuyken bu kitap önerim olmaz.

Özlem ışık 
28 Şub 12:29 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

Kiitabı bitirmeyi başaramadım. Bunun nedeni cok entelektüel bir bilgi/kitap geçmişim olmasından değil kitabın bahsedilen aksiyon macera vs icermemesindendir. Bölümler ve karakterler arasi baglanti kopuk. Ana.karakter itici.tam bir 3.sınıf film.. filmi olsa imdb de 1 den yukari çıkamaz idi.biraz da olasiliksiz kitabi ozentiligi vardi.. tavsiye edemicem..zaman kaybı..

Kitaptan 13 Alıntı

Metin Özdemir 
 21 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Aklın yolu birdir!" dedi Suarez.
Tom,"ve aptallığın," diye hatırlattı.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 316)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 316)
Metin Özdemir 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"İnsan her gün yeni bir şeyler öğreniyor," diye düşündü.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 44)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 44)
Metin Özdemir 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sesi bile kalbini yerinden oynatmaya yetmişti.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 105)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 105)
Metin Özdemir 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İkisi de birbirlerine yalan söylediklerinin farkındaydı.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 24)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 24)
Metin Özdemir 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Aptalca bir şey yaptığını biliyordu ama artık geriye dönüşü yoktu. Aynı yolda ilerlemek zorundaydı.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 73)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 73)
Metin Özdemir 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Halo ilk başta bir şey söylemedi,bu onu Tom'un gözünde daha da değerli kıldı. Herkesin bir fikri vardı ve çoğu insan düşündüklerini söylemek konusunda sabırsız davranıyordu; bir şeyler söylemeden önce düşünen insanları severdi.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 25)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 25)
Metin Özdemir 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sevincini paylaşacağı birilerinin olmasını,birinin kolunu omzuna atıp iyi iş çıkardığını söylemesini dilerdi.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 72)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 72)
Metin Özdemir 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yalan söylüyor sayılmazdı.Kazandığı paradan kirasını ve kredi kartı faturasını ödedikten sonra geriye kalan para önümüzdeki aya kadar yetmezdi.

Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 318)Kumarbaz, Jack Bowman (Sayfa 318)
cagan okat 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Havaalanına giderken yolda ölme ihtimalinin uçak kazası geçirmekten daha fazla olduğunu tekrarlayan şu insanlar keşke çenelerini kapatabilseler.Yani,otoyolda giderken araban arıza yaparsa kenara çekersin,değil mi?Ama on bin metre de güvenlik şeride bulamazsın.

Kumarbaz, Jack Bowman (panama)Kumarbaz, Jack Bowman (panama)
cagan okat 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hatıralarının bir ayakkabı olduğunu kabul ederse, Lucia ayakkabıın içindeki küçük,sivri bir taştan başka bir şey değildi,bütüne bir etkisi yoktu ama yine de ayağına batıyordu.

Kumarbaz, Jack Bowman (panama)Kumarbaz, Jack Bowman (panama)
2 /