Kürtler Üzerine Tezler

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
793 gösterim
Kürt isyanlarinin tarihsel gelisimini ve nedenlerini anlatmaktadir. Kitapta abdullah ocalan ile pkk hareketi uzerine röportaji da bulunan Yalçin Küçük kitabi 12 eylul doneminden sonra devlet guvenlik mahkemesinde yargilanmistir.
 • Baskı Tarihi:
  1990
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9757684066
 • Yayınevi:
  Dönem Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Türkiye insanının hakkı, bizim sorumluluğumuzdur.
Türkiye insanı, kendi devletiyle savaşan bir örgütün ne istediğini, dürüstçe bilmek hakkına sahiptir.
Fransa insanı, Fransa'ya karşı bayrak açan Cezayir'in ve lideri Ben Bella'nın ne istediğini bilmiştir. Büyük Britanya insanı Londra'ya savaş sürdüren İrlanda Cumhuriyet Ordusu'nun, IRA, ne istediğini biliyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde bile, uygar devletlerin bu en ilkelinde bile, Ho Şi Min'in görüşleri bilinmiştir.

Kürtler Üzerine Tezler, Yalçın Küçük (Sayfa 27 - Haziran Yayınevi)Kürtler Üzerine Tezler, Yalçın Küçük (Sayfa 27 - Haziran Yayınevi)

fakat osmanlı düzeninin bu en ''sadık'' milletinin, ermenilerin türklere silah çekmeleri, türklerdeki kimlik arayışının en önemli iticilerinden birisi olduğu kesindir. bu o kadar öyle ki, 1920 anadolu kurtuluş hareketi de, işin yunan cephesine yapılan vurgu bir yana, doğan avcıoğlu'nun net bir biçimde altını çizdiği gibi, tümüyle ermeni karşıtlığına dayandırıldı.

Kürtler Üzerine Tezler, Yalçın Küçük (Sayfa 44)Kürtler Üzerine Tezler, Yalçın Küçük (Sayfa 44)