Levent - Antalya'da Türkiye'yi Geziyorum 4

10,0/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
6 beğeni  · 
350 gösterim
"Mert Antalya'ya gidene kadar evde tüm gün şnorkel, gözlük ve paletlerle penguen gibi gezdi. Neymiş efendim, Antalya'ya gitmişken tatil yapacakmış."

Levent, yaramaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla eğlenceli, heyecanlı, bilgi dolu geziler yapmaya devam ediyor. Levent’in her bir kitapta yaşadığı maceraları okurlar çok sevecekler ve Levent eşliğinde gezmeye devam edecekler.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9786050821383
 • Yayınevi:
  Timaş Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bekir İstanbul 
15 Tem 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Oğlum bu seriyi çok seviyor. Ben de birini okuyum dedim :) Kitabı bitirince oğluma kitabı anlattırdım, beraber kitap üzerine muhabbet ettik, güzeldi. Ben okudukça oğlum da kitap okumak istiyor. Bana özeniyor, kalın kitaplar alcağım diyor, zor durduruyorum :)

Biraz kitaptan bahsedeyim, inceleme yerini bulsun :) Çocuklar için çok eğlenceli, sayfalar renkli, desenli, yazılar hareketli. Çocuklara okumayı sevdirmek için birebir.

Antalya'da da epey gezilecek yer varmış; Kaleiçi, Hadrian Kapısı, Hıdırlık Kulesi, Yivli Minare Camii, Kesik Minare, Antalya Müzesi, Düden Şelalesi, Perge Antik Kenti, Karain Mağarası, Belek, Aspendos, Alanya; Kızıl Kule, Tersane, Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası. Kitapta bu adı geçen yerlerin kısa tarihi ve bazı kelimelerin anlamları da verilmiş. Yani eğlenceli olduğu kadar eğitici de bir kitap. Çocuklarınıza, yeğenlerinize, küçük kardeşlerinize alabilirsiniz. Tavsiye ediyorum :)