Lockwood ve Ortakları 2 Fısıldayan Kafatası

9,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
132 gösterim
"Kadim kötülük, çözülmemiş gizemler, kudretli hayaletler ve kötülüğe teslim olmuş insanlar… Bu kitabı gecenin geç saatlerine dek elinizden bırakamayacağınıza hiç şüphe yok ama evin tüm ışıklarını açık tutmanızda da fayda var. Yaşadığımız dünyaya çok benzeyen ancak tüylerinizi ürpertecek kadar da farklı dünyalar yaratmak söz konusu olduğunda, Jonathan Stroud mükemmel işler çıkaran bir dâhi."
-Rick Riordan, Çok satan Olimposlular kitaplarının yazarı-

Anthony, Lucy ve George'un İngiltere'deki en tekinsiz evinde geçirdikleri ve hayatta kalmayı zar zor başardıkları gecenin üzerinden altı ay geçti, ancak bu dönemde Lockwood & Ortakları fazla bir ilerleme kaydedemedi.

Şimdi bizimkilerin yeni bir müşterisi var. Bay Saunders'in gelişiyle birlikte her şey değişecek gibi görünüyor. Bay Saunders, Lockwood & Ortakları'ndan eski bir doktor olan Edmund'un mezarının açılışına eşlik etmelerini istiyor. Edmund Bickerstaff'ın ölülerle temas kurmaya çalıştığına dair söylentiler var ve Bay Saunders, bazı doğaüstü sorunlarla karşılaşılmaması için tabutun gümüş kullanılarak kalıcı bir biçimde kapatılmasını istiyor.

İlk başta her şey yolunda gibi ancak gelişmelere bakılırsa, çok yakında her şey farklı olacak...
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  446
 • ISBN:
  9786055381653
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Beghei 
17 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 60 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kafamı dağıtma ihtiyacı hissettiğim zamanlarda okudum kitap türünde en eğlendiğim kitaplardan biri olduğunu söylemem gerek. Yalnızca seni eğlendirmekle kalmıyor, merak ettiriyor ve kitabı okumaya teşvik ediyor. Üç tane hayalet avcısının yaşadığı macera ilk kitabından daha zevkliydi.
Kavanozda konuşan bir kafatası da işi daha kolaylaştırıyordu tabi. Sizi çok düşündürmeyen, yine de içinde gizlenmiş sırları merak ettirecek türde bir kitap. Okurken çocukluğunuza gideceksiniz. Kitabın sonu ise oldukça merak uyandırıcıydı ki bu da üçüncü kitabın habercisi yapıyor. Dört gözle üçüncü kitabı bekliyor olacağım.