Medcezir

7,2/10  (5 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
620 gösterim
'Seni Seviyorum Ama Sen Olmadan Da Yaşayabilirim Sadece Sensizliği Reddediyorum'

Willow Avery, çocukluğundan beri oyunculuk yapan ve imrenilecek bir hayat süren, çok yetenekli bir Hollywood yıldızıdır. Ta ki kötü alışkanlıklar edinip her köşe başında küçük suçlar işlemeye başlayana ve dibi boylayana kadar Yatırıldığı rehabilitasyon merkezinden çıktığında Willow'un etrafında kimse kalmamış, ümitleri yıkılmıştır. Kendini yepyeni bir film projesinin içinde bulduğundaysa karşısına sarışın, yakışıklı ve seksi sörf hocası Cooper'ın çıkacağını ve tüm hayatını değiştireceğini henüz bilmiyordur. Tüm dünyanın gözü yine onun üzerine çevrilmişken ve gelecek ona yeni başlangıçlar vaat ederken Willow, kendini dalgaların akışına bırakır ama geçmişindeki sırlar derisindeki yara izi kadar yakınındadır.

"Medcezir'in erkek karakteri beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı ve yoğun duygulara sürükledi. Cooper yürek hoplatan cinsten."
-Kelli Maine-

"Bu kitapta her şeyden biraz var. Romantizm, karmaşıkkarakterler, sırlar, mizah,ilginç arkadaşlıklar, erotizm… Kitap bittiğinde insan büyük bir duygu yoğunluğu yaşıyor."
-The New York Times-

"Her karakter ve bu kitabın her sayfası inanılmaz eğlenceli, Willow ve Cooper'ın hikâyesi kesinlikle kalbinize dokunacak."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2015
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786053485513
 • Orijinal Adı:
  Tidal
 • Çeviri:
  Gülfem Çırak
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Med Cezir konusuyla itibarıyla beklentisiz başladığım bir kitaptı , iyi ki de öyle olmuş yoksa bayağı hayal kırıklığı yaşardım , eminim !
İlk cümleden de anladığınız gibi beğenmedim.Cooper çok yavan geldi.Gururlu , gizemli ve aşık çocuk profilini yakalayamamıştı bence yazar.Öte yandan Willow da dengesiz geldi.Ha diyeceksiniz bu kız daha yeni çıkmış zaten rehabilitasyondan o kısmı da bana saçma geldi.Kızın ruh halinden ziyade kişiliği zayıf bence.Çok yüz vermiyorum diyor ama kendini Cooper'ın kollarına atıyor.
Tasarımı konusunda - kapak dışında - başarılıydı.Fiyatı da gayet uygundu.Keşke aynı şeyi kitabın içeriğinin düzenlenmesiyle ilgili de söylebilseydim ama maalesef.
Çeviri berbattı."Kızdırmak" yerine "kızıştırmak" yazılmış.Sonra bir yerde "ukala dümbeleği" şeklinde bir çevrim var.
Benim açımdan zaman kaybıydı.Sizi bilemem ama gerek içeriği olsun gerek özgünlüğü (?) olsun zaman kaybıydı.
Eğlenceli yerleri mutlaka vardır ama çevirmen beni kızıştırınca (!!!!!) oralarda iştahım kaçtı.