Metres

8,4/10  (5 Oy) · 
23 okunma  · 
4 beğeni  · 
420 gösterim
O, sadece metres olmayı planlamıştı, ancak beyefendinin başka planları vardı...

Iphiginia Bright, halasına şantaj yapıldığını öğrendiğinde buna bir son vermeye karar verdi. Şantajcının, öldürdüğünü söylediği gizemli Masters Kontu'nun sevgilisi rolüne bürünecek ve sosyeteye girip şantajcıyı bulacaktı. Gerçekten de bir gecede sosyetenin en parlak çevrelerince kabul edildi ve kısa süre sonra bu oyuna hiç beklemediği biri de dahil oldu. Bir gece aniden, sevgilisini sahiplenmek üzere ışıltılı balo salonundan içeri giren Masters Kontu. Adam dedikleri kadar vardı. Kibirli, zeki, çok çekici... Iphiginia elinde olmadan ona kapılıverdi. Kont bu oyunda genç kadına eşlik etmeyi kabul etse de onun da bazı planları vardı. Bu güzel, sahte sevgiliyi gerçekten sevgilisi
yapana dek uğraşacaktı.

Amanda Quick, çeşitli takma adlarla kırk kadar roman yazmış ve New York Times çoksatan listelerinde her daim yer almış bir yazar. Amanda Quick romanları bugüne kadar 25 milyondan fazla sattı. O da pek tabii bir Artemis kadını.

Londra'nın görüp göreceği en çekici ve büyüleyici metres rolüne bürünen, amacı uğrunda gözü kara, güzeller güzeli bir genç kadının baş döndürücü hikayesi...

"Halasının bir şantajcının tuzağına düştüğünü öğrenen okul müdiresi Iphiginia Bright, aynı şantajcının kurbanı olan Masters Kontu'nun metresi rolünü oynamaya karar verir. Başarılı da olur. Ta ki öldüğünü sandığı, hayallerinin erkeği Kont Marcus Valerius Cloud, bir gün balo salonuna girip planlarını ve hayatını altüst edene kadar.

Bu heyecan dolu, komik ve son derece duygusal hikaye diğer Quick efsanelerini aratmayacak. Quick, tarihi aşk romanları sevenlere bir solukta okunacak hikayeler yazmaya devam ediyor."
-Library Journal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786054377817
 • Orijinal Adı:
  Mistress
 • Çeviri:
  Canan Sakarya
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
PINAR DEĞİRMENCİ 
23 Eki 2016 · Kitabı okudu · 67 günde · 8/10 puan

Evet kitabı bitirdim zor bır kitaptı niye diyeceksiniz kadının dili çok iyiydi kesinlikle basit bır anlatımı yoktu yani anlamak için her cümleyi idrak ederek okudumikilinin arasında ki resmi atışmalar harikaydı çoğunda iki zeki insan yanyana gelse anca böyle senaryo çıkar dedim.
Neyse konu söyle kızımızın halasinin tehdit mektubu alması üzerine kızımızda cemiyetin en sıra dışı adamının metresi olduğunu öne sürüp şantaj yapan kişiyi araştırmak için bu oyuna başvurur. Öldüğü Sandığı kont bır anda karşısına çıkınca işler değişir. Kont ise kendisinin metresi olduğunu söyleyen bır bayanın herkes tarafından beğenildiiğni ve gizemli hoş bır durum oluşturduğunu duyar duymaz kızı merak eder yıllardir koymuş olduğu kuralları hiçe sayarak oyuna dahil olur.
Kızın zekasına hayran oldum ve sayfaları beğenerek okudum gerçekten hoş ve dolu bır kitaptı Teşekkür ederim öneren arkadaşıma gerçekten güzel bır kitaptı.

melike kalkan 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İtiraf etmem gerekirse ön yargıyla yaklaşıp okumak istemedim ancak ismine bakıpta aldanmamanız ilk tavsiyem olur.çünkü kitapta toplumca bildiğimiz ve kalıplaşmış meşhur metreslik tanımı bana kalırsa yok.. Iphiginia Bright ve Masters Kontu'nun diyalogları daha doğrusu atışmaları hem komik hem de eğlenceli olmasının yanı sıra kurgusu da anlatıldığı dönemine göre çok hoşuma gitti.. Farklılık arada iyi gider deyip tavsiye ederim.. #KitaplığımınEnlerinden