Michael Jackson : Büyülü ve Çılgınca Bir Yaşam

8,7/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
6 beğeni  · 
569 gösterim
25 Haziran 2010da Michael Jacksonın ölümünün bu birinci yıl dönümünde sanatseverler ve trajik gerçek yaşam öykülerine meraklı okurlar için anlamlı bir armağan.

O, dünyanın gördüğü gelmiş geçmiş en büyük müzisyenlerden biriydi. Burada, bu çok kapsamlı biyografide J. Randy Taraborrelli magazinsel söylentilere bir son veriyor ve Michael Jacksonın gerçek hikâyesinin izlerini sürüyor.
Bu kitap, otuz yıllık bir araştırmanın ürünü ve Michael Jackson hakkında yazılmış en kapsamlı kitap olma özelliğine sahip. Aralarında Michael Jacksonın bizzat kendisiyle yapılan görüşmelerin de yer aldığı (bir nevi otobiyografik özelliğiyle) yüzlerce görüşmeyle, Jackson ailesinin hayatına en yakın noktadan bakabilmeyi sağlıyor. Taraborrelli bize Jacksonın hayatındaki en kilit anların sahne arkasını gösteriyor. Artık nihayet -çocuk yıldız olduğu başarılı The Jackson 5 günlerinden sıra dışı solo kariyerine, evlilikleri, çocukları, tutkuları ve bağımlılıklarından kamuoyu önünde sergilediği değişken tavırlara varıncaya değin- Michaelın neler yaptığını anlayabiliyoruz.
Taraborrelli, ünlü yıldızın aynı zamanda son yıllarda sergilediği ticari algı ve dehasından 2005 yılındaki üzüntü verici mahkeme sürecine, inişe geçtiği yıllardan geri dönüş sözü verdiği günlere ve nihayet beklenmedik ölümüne değin gelişen süreçleri de kapsamlı bir biçimde aktarıyor.
Objektif ve açıklayıcı bir dile sahip olan bu kitap, Taraborrellinin tüm diğer bestseller kitaplarındaki alamet-i farikaya sahip: kapsamlı bir araştırma, akıcı bir dil ve kusursuz belgelendirme.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  852
 • ISBN:
  9786055717094
 • Orijinal Adı:
  Michael Jackson: The Magic, The Madness, The Whole Story 1958-2009
 • Çeviri:
  Ali Toprak, Ceren Şanlıdağ, Defne Sarsılmaz, Korkmaz Uluçay
 • Yayınevi:
  Karşı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Suskun 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayranı olduğum Michael Jackson'un Biyografisi.Kral ve onun yaşamını anlatıyor yazar.30 yıllık bir araştırmanın ürünü.En sonda Kaynakça kısmı var.Yazar tarafsız bir şekilde anlatıyor.Topladığı tüm verileri paylaşıyor.Michael Jackson mükemmel insan.
Tüm fanatikler okumalı.Seni çok seviyorum krall.Kral'ın dediği gibi o ne söylerse söylesin onu sevmeyenler ve birçok insan sadece medyaya onun ürettiği yalanlara inanıyorlar.Söylediği şarkılarla,Dansıyla,hayatıyla ve kişiliğiyle adından sıkça bahsettiriyor.Yaşadığı acılar ve hakkında bilinmeyenler.Okumaya değer bir kitap.