Mükemmel Hafıza (Hafıza Geliştirme Yöntemleri)

·
Okunma
·
Beğeni
·
224
Gösterim
Adı:
Mükemmel Hafıza
Alt başlık:
Hafıza Geliştirme Yöntemleri
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
309
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054756339
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tutku Yayınevi
"Yapabildiğimiz her şeyi yapsaydık, buna kendimiz bile şaşardık."
309 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Harika diyorum hafızadan ve çocuklara,insanlara,illere,şekillerden,hafıza eğitimleri vardı.Yazma,ve düşünme,hikayeler vardı.Süperdi herkese tavsiye ederim...
309 syf.
·Beğendi·10/10
Güzel bir kişisel gelişim kitabı. Okurken yormuyor ayrıca yazarın kullandığı dil de oldukça samimi geliyor. Yatağınızın yanında ki komodinde yeri olabilecek ara ara istediğiniz sayfayı açıp okuyabileceğiniz bir kitap. Tavsiye ederim :)
Arkadaşlar merhabalar çok ilginç bir olay paylaşayım dedim ben bulamadım.

Bir adam yıllar boyu Almanya’da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün, “felekten bir gün çalalım” bari deyip bir bara gitmiş… Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş. Bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırarak, kâğıda “Tanışabilir miyiz?” mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.
Kadın kâğıdı almış, okumuş, adama imali bir bakış attıktan sonra kâğıdın arkasına bir şeyler yazıp kâğıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kâğıda bakmış bakmış… Hiçbir şey anlamamış. Yazı ne Almanca, ne bildiği başka bir dile aitmiş. Gitmiş kâğıdı en yakın arkadaşına verip “Ya bunu bir kadın bana yazdı. Ben anlamadım, ne yazıyor burada?” diye sormuş. Arkadaşı kâğıdı okur okumaz, sakın bir daha beni arama, arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…
Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eski insanlarsınız, bilirsiniz, burada ne yazıyor, diye sormuş. Anne babası kâğıdı okuyunca adamı evlatlıktan reddetmişler. Karısına göstermiş, karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş. Bunu en iyi doktor anlar, ne de olsa onların yazısı karışık deyip bir doktora gitmiş. Doktor kâğıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş, aradan 1-2 saat geçmiş, doktor yok… Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki doktor tavanda sallanıyor. Kendini asmış.

En sonunda pes etmiş. Bu kâğıt başıma çok işler açtı. Başkasının da hayatını karartmasın diye kâğıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşam da tesadüf bankaya hırsızlar girmiş. Kasadaki bütün paraları almışlar. Tam kaçacakları sırada hırsızların reisi kâğıdı görmüş, şef kâğıdı okuyunca birden “Çabuk paraları yerine koyun,” demiş ve bütün paralar kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.
Şimdi gelelim sorumuza. Haliyle, bu ‘yazı’da ne yazıyor?


İpucu: Cevap için yazıyı iyi okuyun derim… Soru gerçek olup cevabı metnin içeriğinde, klasik ve basit bir şifreleme yöntemiyle gizlenmiştir. Biraz dikkatli okursanız, gayet kolayca çözebilirsiniz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mükemmel Hafıza
Alt başlık:
Hafıza Geliştirme Yöntemleri
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
309
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054756339
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tutku Yayınevi
"Yapabildiğimiz her şeyi yapsaydık, buna kendimiz bile şaşardık."

Kitabı okuyanlar 9 okur

  • Saygın
  • Nefes Ceylan
  • Yasin Özcan
  • Pınar
  • Batuaydin
  • Ömer
  • ibrahim terzi
  • AYSU GÜRBÜZ
  • Orhan Karaarslan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (3)
9
%16.7 (1)
8
%0
7
%16.7 (1)
6
%0
5
%0
4
%16.7 (1)
3
%0
2
%0
1
%0