Ömer Faruk Reca

Yazar 7,4/10 · 61 Oy · 29 kitap · 149 okunma ·  4 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

4 okur beğendi.
61 puanlama · 15 alıntı
0 haber · 3.281 gösterim
149 okur kitaplarını okudu.
76 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
3 okur kitaplarını şu anda okuyor.
4 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Ömer Faruk Reca'nın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ömer Faruk Reca'nın Biyografisi

Ömer Faruk Reca, Tarsus Amerikan Koleji’nde eğitim gördü. Çukurova Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu’nu bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Fakültesi "İnsan Gücü Planlaması ve Eğitim” üzerine Yüksek Lisans yaptı. Halen, "İnsan Gücü Planlaması” üzerine doktora çalışması yapıyor. Bu güne kadar 40 kitaba imza atan yazar, aynı zamanda Akşam Gazetesi Promosyon kitap yazarlığı da yaptı. 8 kitabı Akşam Gazetesi tarafından verildi. Ömer Faruk Reca, Şalom Gazetesi’nde de yazmakta. Polis okulları da dahil birçok eğitim kurumlarında hayata dair seminerler, konferanslar vermekte.

Ömer Faruk Reca'nın Kitapları Kitap Ekle

6,0/ 10  (2 Oy) ·  7 Okunma
9. Mükemmel Hafıza (Hafıza Geliştirme Yöntemleri)
8,3/ 10  (4 Oy) ·  5 Okunma
16. Hitabet Sanatı (Dünyayı Sarsan Konuşmalarla / Güzel Konuşmanın Sırları)
0,0/ 10  (0 Oy) ·  2 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Pınar, bir alıntı ekledi.
07 Mar 14:05 · Puan vermedi

Zamanın sırrı hala çözülebilmiş değil,zaman adeta karanlık bir tünel gibi..

Mükemmel Hafıza, Ömer Faruk Reca (Sayfa 39)Mükemmel Hafıza, Ömer Faruk Reca (Sayfa 39)
Memmedaga Memmedov, bir alıntı ekledi.
09 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · İnceledi · 1/10 puan

Ey Rabbim! Senden başka kimsesi olmayan ben, senden başka her şeyi olana acırım.

Başarılı ve Güzel Beden Dili ve Konuşma Sanatı, Ömer Faruk Reca (Sayfa 151 - Konfiçyüs)Başarılı ve Güzel Beden Dili ve Konuşma Sanatı, Ömer Faruk Reca (Sayfa 151 - Konfiçyüs)
salih akdoğan, bir alıntı ekledi.
26 Kas 2015

Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim. Konfüçyüs

Ömer Faruk Reca (Sayfa 14)Ömer Faruk Reca (Sayfa 14)
ibrahim terzi, bir alıntı ekledi.
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Arkadaşlar merhabalar çok ilginç bir olay paylaşayım dedim ben bulamadım.

Bir adam yıllar boyu Almanya’da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün, “felekten bir gün çalalım” bari deyip bir bara gitmiş… Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş. Bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırarak, kâğıda “Tanışabilir miyiz?” mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.
Kadın kâğıdı almış, okumuş, adama imali bir bakış attıktan sonra kâğıdın arkasına bir şeyler yazıp kâğıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kâğıda bakmış bakmış… Hiçbir şey anlamamış. Yazı ne Almanca, ne bildiği başka bir dile aitmiş. Gitmiş kâğıdı en yakın arkadaşına verip “Ya bunu bir kadın bana yazdı. Ben anlamadım, ne yazıyor burada?” diye sormuş. Arkadaşı kâğıdı okur okumaz, sakın bir daha beni arama, arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…
Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eski insanlarsınız, bilirsiniz, burada ne yazıyor, diye sormuş. Anne babası kâğıdı okuyunca adamı evlatlıktan reddetmişler. Karısına göstermiş, karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş. Bunu en iyi doktor anlar, ne de olsa onların yazısı karışık deyip bir doktora gitmiş. Doktor kâğıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş, aradan 1-2 saat geçmiş, doktor yok… Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki doktor tavanda sallanıyor. Kendini asmış.

En sonunda pes etmiş. Bu kâğıt başıma çok işler açtı. Başkasının da hayatını karartmasın diye kâğıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşam da tesadüf bankaya hırsızlar girmiş. Kasadaki bütün paraları almışlar. Tam kaçacakları sırada hırsızların reisi kâğıdı görmüş, şef kâğıdı okuyunca birden “Çabuk paraları yerine koyun,” demiş ve bütün paralar kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.
Şimdi gelelim sorumuza. Haliyle, bu ‘yazı’da ne yazıyor?


İpucu: Cevap için yazıyı iyi okuyun derim… Soru gerçek olup cevabı metnin içeriğinde, klasik ve basit bir şifreleme yöntemiyle gizlenmiştir. Biraz dikkatli okursanız, gayet kolayca çözebilirsiniz.

Mükemmel Hafıza, Ömer Faruk Reca (Sayfa 165)Mükemmel Hafıza, Ömer Faruk Reca (Sayfa 165)
Gülcan Beydilli (Küçük Şair), bir alıntı ekledi.
06 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

"Bir insanı, ancak gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür. Ama eğer uyumuyor da uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarf etseniz de nafiledir. Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlaktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı."

Gandhi ve Direniş, Ömer Faruk Reca (Sayfa 17)Gandhi ve Direniş, Ömer Faruk Reca (Sayfa 17)
Bütün Alıntıları Göster

Ömer Faruk Reca ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.