Nar Çiçeği

·
Okunma
·
Beğeni
·
2731
Gösterim
Adı:
Nar Çiçeği
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
6054751860
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arunas Yayıncılık
“Ya benden gerçekten nefret et ya da sev!
Ama bu ikisinin arasında bırakma!”
“Bir his var kalbimin en derinlerinde.
Bir adı yok. Aşk değil, sevgi de değil.
Her nefesimde benimle beraber büyüdü
Onun bana reva gördüğü ve sebebini asla söylemediği nefrete rağmen kaderimin bir parçası olduğuna inandığım çok güçlü bir his.”
Eğer kalbinde gizli bir duygu varsa onun yanında ummadığın bir cesaret ve beklemediğin bir deprem gizlenir.
Bazen gerçekten yaşamak için nefes alırken ölmek ve o depremi başlatmak gerekir.

Ceylan ile güldüren, Bir Parça Masal ile kalbimizi fetheden yazar; Nar Çiçeği ile aşkın en kırılgan ve fırtınalı haliyle baş başa bırakıyor bizi. Karakterleri, olay örgüsü ve bilhassa finaliyle akıllardan çıkmayacak bir kitap.
Esra Nazenin Özdemir/Blogger
448 syf.
·12 günde·Beğendi·8/10
“Mutluluk her şeyimi ele geçirmişti. Dilimi, beynimi sözlerimi ve de kalbimi… “Gerçekten değil” Hala yaşları silmeye çalışıyordum ancak baş edemiyordum. İnatla yanaklarımdan süzülen yaşlar, Demir’in bakışlarını gitgide asabileştirdi. Buna rağmen kendine hakim olarak sordu. “Neyin var?” Başını bana doğru eğdi. “Bir şey mi oldu?”
448 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Zeynep Saraç tercih ettiğim yazarlar arasında. Bir çok kitabını okudum. Kitaplarinin dinlendirici, mutlu bi etkisi var. Bi ara Karahanlılar çemberinden çıkamayacağımı düşünüp sıkıldım ve okumayı bırakmıştım yazarı. Bu kitapla geri döndüm. Kitap muadilleri arasinda özgün bi konuya sahip diyebilirim. Akıcı ve güzel nitelikte. Yalnızca finali beğenmedim.
448 syf.
·3 günde·10/10
Kitap ilk sayfalarda insanı içine alıp ayrı dünyalara götürüyor.İnsan seviyorum demekte veya çok istediği bir şeyi yapmakta fazla erteleme yapmamalı.Sonra geç kalmış olabilir.Birilerini kırarken hele de yakınlarını kırarken çok düşünmeli.Bir gün yaptıkları karşısına çıkabilir.Kitap İpek ile Demirin aşk hikayesini anlatıyor.Akıcı bir dille yazılmış.Zeynep Saraç'ın okuduğum ilk kitabı.Başka kitaplarını da okumayı istiyorum.Yazar hakkında biraz bilgi edinmek istedim.Ben İnternet den okumayı sevmiyorum ama Watt Pat'ın iyi bir yazar daha keşfetmiş olduğunu öğreniyorum.
448 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kurgusunu basit buldugum bir kitapti.Sürükleyici olmasinin yaninda konu cok basite indirgenerek islenmis..Çok fazla etkilenmedigimi soyleyebilirim....
448 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Kitabı okumaya başladığım günden beri heyecanla okuyorum akıcı bir kitap İpek ve Demir hikayesinde bir nebze kendinize bulabilirsiniz çünkü ilişkilerinde o kadar karmaşa var ki neyse daha fazla anlatmayım okuyunca görürsünüz.
448 syf.
·2 günde·10/10
Herhalde okuduğum en hızlı kitaplardan biriydi.
Cook güzeldi cooook
Zeynep Saraç ile tanistigim kitap oldu.Ve sanırım devamı gelecek. Kitap basından sonuna kadar akıcılığını hiç yitirmiyor ve sizi içine alıp hic bırakmıyor. Dili ve anlatımı hiç yormuyor. Karakterler ve olaylar gayet güzel kurgulanmış.
Bir ara demir den bir ara ipekten nefret etsem de son sayfasına kadar heyecanini hiç kaybetmeyen bir kitapti ki şuan da bittiğine göre saat de bunun kanıtı ;) Kitapta en beğendiğim özellik olay akışının tahmin edilmemesiydi.
Tutkulu saplantili ve dolu dizgin bir aşk okumak isteyenlere buyrun efendim ;)
Keyifli okumalar...
448 syf.
·1 günde·10/10
Selamlar! Günaydın! Yılın sonuna doğru geri sayıma başlamışken son kitaplarım da benimle beraber yola devam ediyor.
Gelelim elimizdekine; Nar çiçeği Zeynep Saraç ile tanışma kitabım. Çok yoruma dayalı bir tercih değildi fakat ablamdan hediyeydi. Sadece bu yüzden bile okunmayı hak etti.

440 sf. İpek ile Demir'in hikayesi. Annesinin sözü ile çocukluk arkadaşı İpek ile evlenmeyi kabul eder Demir, nasıl olsa İpek'in kabul etmeyeceğinden emindir. Fakat daha yeni ayrılığının şok etkisiyle İpek de bu teklifi kabul eder. Birbirleri ile yıllardır konuşmayan ve nefret ile hatırlayan bu iki genç insan tam da Aşk'ın ortasına düşmüştür. Hikayenin tamamını İpek'in ağzından dinliyoruz..
Sonlara doğru Demir'in nefretini yine geçmişe dönerek onun düşüncelerinden öğreniyoruz. Yazar'ın tarafsız yazımı her iki tarafında haklı ve haksız yönlerini açıkça belirtiyor. Kendi payıma düşen sevgi uğruna asla mücadeleden vazgeçilmemesi gerektiğidir. Dram, Aşk, Sevgi,Sadakat,Minnet duyguları ile dopdolu. okumanızı temenni ederim. Şans verilmeli!
448 syf.
·3 günde·10/10
Zeynep Saraç'ın: "Bir Parça Masal" kitabını okuduktan sonra; hiç düşünmeden aldığım kitaplarından biri... Ben: "Bir Parça Masal" kitabını çok daha fazla beğendim. Ama bu kitabı da beğendim ve zevkle okudum. Zeynep Saraç'ın; dilini ve kitaplarını seviyorum. Beklentinizi çok yukarılarda tutmadan okursanız, zevk alabileceğiniz ve okuduğunuza pişman olmayacağınız bir kitap bence..
448 syf.
·Beğendi·10/10
Genelde dram okumak benim için çok zor. Okuduklarımın hiçbirini beğenmemiştim; bir iki tanesi hariç. Kitaba kendimi öyle bir hazırladım ki anlatamam asla. İpek ve Demir'in hikayesi...
"O ikisi; İpek ve Demir... Özleri çok farklı olsa da
her ikisi de çok ama çok dayanıklı birer madde. Ve İpek ve Demir...
Kalpleri çok farklı olsa da isimlerinin anlamları gibi
çok dayanıklı birer aşık."
İpek ve Demir birbirleriyle küçükken etle tırnak gibiyken birden bire ne oldu da düşman oldular? Kitabı, bu soruyla okudum durdum. İpek'in boş bir anında, Demir'in annesi Aysun Hanım'a 'evet' demesiyle başlar hikaye. Yıllar önce iki dostken şimdilerde birbirinden nefret eden iki insanın yolu birleşir...
Kitapta İpek ve Demir'in hiç bitmeyen kavgaları vardı. Özellikle, işte şuan mutlular, diyeceğim anda savaş baltalarını çıkarıyorlar.
Okurken beni çok arada bırakan bir kitaptı. İpek'in de Demir'in de haklı olduğu yerler vardı. İkisine asla kızamadım çünkü; yazar öyle bir yazmış ki anlatamam. Daha doğrusu kitapta haklı veya haksız kişi yok.
Ama çoğunlukla Demir'e sinir olduğumu söylemeliyim; hele 'Öldürürüm,' kelimesinin geçtiği yerler de içime işledi resmen.
Eğer sizde henüz okumadıysanız kendinizi ben gibi hazırlasanız iyi olur. Çünkü insanı derinden sarsıyor. En çok etkilendiğim sahne kitabın sonlarına doğru Demir 'Ölüme hazırlanmak diye bir şey yokmuş,' dediği yerde ağlamamak elde değil.
Ve evet bütün sorulanızın cevabı kitapta var. Hele Demir'in İpek'e karşın neden kötü demeyeyim ben; soğuk davrandığını öğrenince yüreğim burkuldu.
En sevdiğim karakterler; Tabii ki Niko, umut ışığı.
Kitapta öyle saçma entrikalar yok, boğacak türden aşkta yok. Bol bol dram var bilginize. Dram sevmememe rağmen ben kitabı severek okudum. Sırada Ceylan kitabı kaldı yazarın, onu da okumak istiyorum. Kitabı okumanızı tavsiye ederim.
448 syf.
·Beğendi·10/10
Tada tada.. Muhteşem çerez bir kitaptı kitabın konusu birbirini sevipte kendilerine inandıramamaları..
Demir ve ipek çocukluk arkadaşıdır. Demir 12 ipek 8 yaşındadır. Hikaye burada başlar.. Demirin annesi kalp hastasıdır bozuk ritimler adeta bir bomba taşıyor gibi hergün patlamaya hazırdır. Demir çok sevdiği annesini kaybedecektir ve ipekte küçük çocuk aklıyla demir üzülmesin diye birsey söylemiş bunu yaparsa annesi ölse bile üzülmemesini istemiştir.(söylemeyeceğim kitabı okuyup bulun) bu konuşma gerçekleştiğinden beri demirle ipeğin arkadaşlıkları bozulur ve demir ipeğe kötü davranarak kendinden uzaklaştırır.ipek anlam veremez kötü davrandığı için yıllarca ondan nefret eder... Devamını getirip anlatmayı okadar isterdiem ki anlatmayacağım gerçekten okuyup neden arayacağınız bir kitap belki merak eder ve okursumuz bence okuyum çok keyifliydii sonunu öğrenmek için okuyun duygulanacaksınız. Nar Çiçeği
448 syf.
·Beğendi·9/10
zeynep saraçın okuduğum ilk kitabıydı bu. Elime aldığım gibi de bitirmistim gerçekten çok hoşuma gitti. Bazı yerlerde Demirin inadını çok fazla bulsam da kitap kendini gayet iyi okuttu.
Karakterlerin arasında ki ilişki yer yer harika yer yer sınır bozucu ama ben begendim. Çok nadir tekrar okuduğum kitaplardandir kendisi.
448 syf.
·Beğendi·7/10
Büyük bir beklentiyle başladığım ama bir miktar hayal kırıklığına uğradım bir kitap ne yazık ki.İpek ve Demir'in birbirlerine besledikleri duygular çok tatlıydı.Ama Demir'in yersiz çıkışlarını ve İpek'in ilk başlarda sürekli kavga arayışında olması sinirimi çok bozdu.Biraz spoiler kısmına giriyor şu an: Hamilelik ve çocuğun doğduğu zaman keşke anlatılsaydı.Bu tür heyecanlar çok tatliş oluyor.Ayrıca kitabın bir çok yerinde ağladım.(Hatta İpek hastaneye yattığı bölümden itibaren ağladım diyebilirim.)Ama yine de güzel bir hikayeydi...
"Ya benden gerçekten nefret et ya da sev! Ama bu ikisinin arasında bırakma!" "Bir his var kalbimin en derinlerinde. Bir adı yok. Aşk değil, sevgi de değil. Her nefesimde benimle beraber büyüdü Onun bana reva gördüğü ve sebebini asla söylemediği nefrete rağmen kaderimin bir parçası olduğuna inandığım çok güçlü bir his." Eğer kalbinde gizli bir duygu varsa onun yanında ummadığın bir cesaret ve beklemediğin bir deprem gizlenir.
Umudunu kaybetme! İstesen de kalbinden söküp atamadığın her kötü duygu , sana nefes aldırmak için bir an olur; mola verir.
Zeynep Saraç
Sayfa 109 - Arunas Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Nar Çiçeği
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
6054751860
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arunas Yayıncılık
“Ya benden gerçekten nefret et ya da sev!
Ama bu ikisinin arasında bırakma!”
“Bir his var kalbimin en derinlerinde.
Bir adı yok. Aşk değil, sevgi de değil.
Her nefesimde benimle beraber büyüdü
Onun bana reva gördüğü ve sebebini asla söylemediği nefrete rağmen kaderimin bir parçası olduğuna inandığım çok güçlü bir his.”
Eğer kalbinde gizli bir duygu varsa onun yanında ummadığın bir cesaret ve beklemediğin bir deprem gizlenir.
Bazen gerçekten yaşamak için nefes alırken ölmek ve o depremi başlatmak gerekir.

Ceylan ile güldüren, Bir Parça Masal ile kalbimizi fetheden yazar; Nar Çiçeği ile aşkın en kırılgan ve fırtınalı haliyle baş başa bırakıyor bizi. Karakterleri, olay örgüsü ve bilhassa finaliyle akıllardan çıkmayacak bir kitap.
Esra Nazenin Özdemir/Blogger

Kitabı okuyanlar 159 okur

  • Özge Özgür
  • Fatma Acar
  • Sadiye tunç
  • Çiğdem
  • Leva Miranmir
  • Canan Ateş
  • Hatice Arslan
  • Bahar Saluci
  • Melike Umay Güler
  • Beyza

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.8 (24)
9
%11.9 (8)
8
%14.9 (10)
7
%16.4 (11)
6
%4.5 (3)
5
%7.5 (5)
4
%4.5 (3)
3
%3 (2)
2
%0
1
%1.5 (1)