·
Okunma
·
Beğeni
·
785
Gösterim
Adı:
Gri Mavi
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054751952
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arunas Yayıncılık
İmkânsız…

Eyşan’ın onu yıllardır “İmkânsızım” diye çağırmasına sebep olan bir sır var Emir’in kalbinde. Bir sır ki Eyşan’ın onu hem sevmesine sebep hem de ondan geçmesine…

Ve gece mavisi gözleri var imkânsızın. Gecesi kalbindeki karanlığa tutsaklığın, mavisi ise umudun simgesi...

Şimdi ise Emir’in, Eyşan’a hiç umulmadık bir teklifi var. Eyşan’ınsa artık bir umudu...

Ama bazen imkânsıza dair sadece bir umut olur. O umudun vaadi ise ateş olur, ateşte yanmak olur.

Görünenin ötesini koşulsuzca seven güçlü bir kalbe sahip Eyşan ve aslında hiç de göründüğü gibi olmayan Emir. Her şeye ragmen ayakta kalmaktan başka çaresi olmayan iki kalp ve de büyük bir cesaretle verilmiş bir cevap.

“Yak!”
432 syf.
·9 günde·Beğendi·6/10
Zeynep Saraç'ın okuduğum üçüncü kitabı bu. Akıcı bir dili yok, dolambaçlı bir anlatımı var. Diğer kitaplarından biri olan Bir Parça Masal da böyleydi. Ceylan adlı romanın ise daha akıcı bir dili var. Eğer benim gibi, bir seriyi sonuna kadar bitirme inadınız varsa ve bu seriye başladıysanız okuyun. Yoksa sadece zaman geçirmek adına okunacak bir roman. Keyifli okumalar.
432 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Aksiyon dolu, romantik bir kitaptı.
Kitabın sonuna kadar sırları merak etmekle geçti.
İmkansız olarak bilinen bir aşk .
Eyşan, delicesine aşık Emir'e ama asla birlikte olmayacaklarına inanıyor.
Emir, sırlarla dolu bir hayata sahip ve soğuk bir adam.
Akıcı anlatımı ve merak uyandıran bir hikaye aksiyonu bol. İyi okumalar.
432 syf.
·Beğendi·10/10
Evet kitap bitti Bitmesini istemediğim kitaplardandı. Kitapla ilgili yorumları okurken yada kitapla ilgili söylenen övgü dolu sözler ile merakım artmıştı. İtirafta bulunayım yazarın kaleminden ilk defa bir eser okudum ve önceden okumaya çekiniyordum Ama iyi ki okumuşum. Gelelim kitabımızın konusuna. Eyşan; Gri saçlı, kahverengi gözlü, kırmızı ruju, Miço ve Emir'e olan sevgisiyle tanınır.
Emir; Tam bir sır küpü, asla çok konuşmaz, canı ne isterse onu yapar, kimseye hesap vermez, soğuk bir insan olarak tanınır. Sevgi dolu bir kalbi vardır ama bunu kimseye belli etmez, göstermez. Geçmişi ve susması sizi deli edebilir.
Tunç; Eyşan'ın çocukluk arkadaşı ve Emir'in de aynı zamanda arkadaşı olur. Tunç'un sevgisine ilk başlarda ne kadar saygı göstersemde Emir'e söyledikleriyle her şeyi mahvetti bence
Buğra; Buğra hakkında pek bir şey söylemek istemiyorum çünkü onu okursanız iyi anlarsınız. Keşke kendisi olabilseydi. En büyük suçlu babası bence Buğra bir türlü kimliğini bulamadı ve hem babası hem de kendisi kendi sonunu hazırladı en acı bir şekilde.
İlker Yazıcı Adam sağ gösterip sol vuruyor. Tam olarak tanımak için sabırla okumak gerekiyor ama ben çok sevdim kendisini Adam bildiğin cool Eyşan Emir uzun bir süredi aşıktır ve yurtdışından dönen Emir'le karşılaşması daha doğrusu Eyşan'ın bir iddiası yüzünden aralarına bir buz kütlesi giriyor resmen. Bu iddia hem Emir'i hem de Eyşan'ı derinden yaralayacak olaylara sebep olur.
Emir anlamak çok zor ama onun soğuk tavrını bile sevdirebilecek kişinin gözünden okuduğum için Emir'e hiç kızmadım. Eyşan çok güzel sevdiği için çok sevdim açıkçası.
Emir'in Eyşan'dan uzak durmağa çalışmasının nedenini ve merak edilen sorulara cevap vermesini dört gözle bekledim. Ama ne kadar uzak durmak istese de aşkın gücünü okuduk ve Emir daha fazla dayanamadı.
Eyşan'a ise hayran bir okuyucuğum, ne kin tutuyor ne de sevdiği insandan vazgeçiyor ona güvenmesi ve savunması okurken hissettirdi. Onunla sevindim onunla üzüldüm resmen.
Emir'e en çok kızdığım yada sinirlendiğim yer Nil'le ilgili bölümdü Bu arabaya kimseyi bindirme mevzusunu çok merak etmiştimDevamı yorumda⤵
kahve_kitap_aski

dreamwhite_sAma haklı bir sebebi var işte
Kitapda sadece aşk yok sır bitmiyor arkadaş Hiçbir satırı atlanmamalı bence her bir cümlede yeni bir cevap buluyorsunuz. Tahmin üretmekten öldüm. Kitabın kilit noktası konularından biri Defne Emir'in sevgisini verdiği özel çocuk. Emir'i bir kez daha takdir ettim. Defne kim? Annesi kim? Annesi ile Emir arasındaki bağ ne? Gibi bir sürü soru. Diğer kilit noktalardan biri ise İlker Yazıcı. Bu adam kim? Emir'le arasındaki düşmanlık ne? Ve daha nice sorular.
Uyarı! Yazar sizi öyle bir kandırıyor ki ne olduğunuzu şaşırıyorsunuz. Bence böyle kandıramacalar kitabı daha heyecanlı hale getirir ki yazar bunu çok iyi başarmış. Hiç sıkılmadan okudum. Kitapta her sorunuza cevap veriyor ve acaba bırakmıyor ama sabırla okumanız gerekiyor.
"Biliyordum." dedi. "O yüzden sana gelmemek için direndim. Ve hiç gelmemektense olduğum gibi gelmeye karar verdim."
"Yani sırlarınla..."
Göz kapaklarını yumarak duygularını benden sakladı. Onları tekrar açtığında bu sefer esrarengiz, anlaşılmaz bakışlarına, üzerime doğru gelen adımları eşlik etti.
"Karar sadece senin. Ben buyum Eyşan."
↪Emir'in bu halleri okurken bazen insanı deli edebiliyor. Emir sustuklarından ibaretmiş.

"Seviyorum. Bir nedeni yok. Bilirsin ben..." dediğim sırada sözümü kesti.
"Bir şeyleri severken asla bir sebep aramazsın. Sadece seversin."
↪Böyle sevmeği yazar çok iyi bir şekilde anlatmış ne bir eksik ne bir fazla.
İyi ki okumuşum mutlaka okuyun okutun. Yazarın diğer kitaplarını da mutlaka okuyacağım
432 syf.
·4 günde·7/10
@z.p.sarac 'ın tüm kitaplarını severek okudum. Dolayısıyla bu yeni çıkan tazecik kitabını da tereddüt etmeden satın alıp okumaya başladım. Ancak diğer üç kitabı okurken ki akıcılığı bu kitapta (ilk başlarda ) bulamadım sanki. Neden mi? Çünkü sonunda okkalı mı denir nasıl denir müthiş son ile altın vuruş mu desem, işte öyle bir sona hazırlamak icinmiş meğer . Zaten kitabın sonlarına doğru aktı gitti satırlar, bitmesin istedim. Konusuna gelince : önceki kitaplarından aşina Aras Karahanlı 'nın kuzeni olan sır küpü, duygularını asla belli etmeyen buzdağı Emir esas karakter. Komşu Kızı ve çocukluk arkadaşı olan ve Emir 'saplantılı derecede aşık olan bir adet asi Eyşan. İmkansız gibi başlayan ve neredeyse kitabın yarısına kadar bir çok sırlar üzerine kurulan ilk duygusal yaklaşımları zaman zaman okurken zihnimde bir çok soru işareti silsilesi oluşturdu. Bu da okurken birazcık yordu diyebilirim. Neyse ki sonuna doğru tüm sorulara çözüm geldiği gibi "nası yaaa " dediğim iyi bir son oldu
432 syf.
·10/10
Neden bu kadar bekledim ki.
Yine harikaydı.
Bu kadına bayılıyorum.
Sen yaz ben hep okurum :)
Waaaw.
Eyşan.. nasıl aşktı be seninkisi..
Emir.. kalpsizin duygusuzn teki bi adam. Oyle sirlar var ki yani. Ne soylesem spo olur. O yuzden okuyun okutun. Bu kitap gercekten harika we otesiydi..
432 syf.
·3 günde·7/10
Açıkçası yazarın kalemi güzel ancak daha da güzelleştirebilir diye düşünüyorum. Her türlü acıyı, dramı, kederi seven ben kitabı açıp okumaya başladığımda ''Abi çok güzelmiş yaa'' diye hızlı hızlı okudum. Tabi yarıladıktan sonra aniden bastıran uykuyla ertesi gün devam ederim diye yattım. Ancak güzel olan kısımlarını okuduktan sonra sıkıcı kısımlarıyla karşılaşacağımı nerden bilebilirdim ki? Yani kitap öyle güzel ilerlerken sırlar ortaya çıktı, ancak o büyük gizemlerle saklanan sırları zaten tahmin etmiştim ve içimden yazar umarım beni şaşırtır da öyle olmaz diye geçirmiştim ancak olmadı. Tabi bu çok kötü bir kitap demek olmuyor, eğer başladığı gibi bitseydi şahane olurdu ama yazar böyle yazmak istemiş ne yapabiliriz ki?

Ayrıca Eyşan karakteri çoğu yerde hoşuma gitsede pek sevemedim sanırım. Güzel kızları niye seveyim ki zaten :) Bir de her şeye olumlu tarafından bakması sinir etti sanırım beni. Aslında olumlu da değil daha çok iyi ve güzel tarafından bakmasıydı galiba sorun. Tabi bir bölümünde gözü hiçbir şeyi görmediği zaman çok mutlu olmuştum.

Şimdi konusuna gelirsek küçüklüğünden beri ''İmkansızım'' diye adlandırıyor Emir'i Eyşan, çünkü çocuğun imkanı yok bu kıza bakacak.:)(kız çirkin veyahut kötü falan değil ha Emir'in kendisine göre sebepleri var). Ancak birgün Emir'in karşısına onun en zayıf olduğu yerden çıkıyor Eyşan. Tabi Emir salak mı bebeğim öyle hemencecik açacak kollarını. Bazı şartlar koyuyor Eyşan'ın önüne Emir. E tabi bolca da sır, çöz çözebilirsen. Keşke azıcık da entrika olsaydı mikemmel bir kitap olacakmış, şimdi detaylıca düşününce birden aklıma geldi bu.

Yazarın, okursam diğer kitaplarını da okumak istiyorum çünkü diğer karakterler daha aşk dolu geçiyordu, bu kitaptakiler biraz soğuktu. O yüzden kestirip atamıyorum.Ama diğer kitapları da sonunda biraz hayal kırıklığı ile kapatırsam bilemeyeceğim yine de okurum ya. Yazarın düşlediği dünyayı sevdim. Kimin kafası daha karışıkmış sormayın isterseniz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gri Mavi
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054751952
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arunas Yayıncılık
İmkânsız…

Eyşan’ın onu yıllardır “İmkânsızım” diye çağırmasına sebep olan bir sır var Emir’in kalbinde. Bir sır ki Eyşan’ın onu hem sevmesine sebep hem de ondan geçmesine…

Ve gece mavisi gözleri var imkânsızın. Gecesi kalbindeki karanlığa tutsaklığın, mavisi ise umudun simgesi...

Şimdi ise Emir’in, Eyşan’a hiç umulmadık bir teklifi var. Eyşan’ınsa artık bir umudu...

Ama bazen imkânsıza dair sadece bir umut olur. O umudun vaadi ise ateş olur, ateşte yanmak olur.

Görünenin ötesini koşulsuzca seven güçlü bir kalbe sahip Eyşan ve aslında hiç de göründüğü gibi olmayan Emir. Her şeye ragmen ayakta kalmaktan başka çaresi olmayan iki kalp ve de büyük bir cesaretle verilmiş bir cevap.

“Yak!”

Kitabı okuyanlar 26 okur

 • Berfu Çağatay
 • Zeyyy
 • Kübra Bozkurt
 • Tuba özaydın
 • eviş
 • Pnr
 • Özlem Tosun
 • Feride Kaptan
 • Ayşegül Akduman
 • NazoCan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%46.2 (6)
9
%7.7 (1)
8
%0
7
%30.8 (4)
6
%7.7 (1)
5
%7.7 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0