Nefertiti Mısır'ın Kraliçesi, Sonsuzluğun Kızı...

7,5/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
492 gösterim
Hırslı, etkileyici ve güzel Nefertiti'nin kaderi, dengesiz ve genç bir firavun olan Amenhotep'le evlenmekle değişti. Ancak Firavundan bir oğlu olmadığı sürece, halkın sevgisi de yeterli gelmeyecekti. Nefertiti'nin kız kardeşi Mutnojmet ise asla ablasının güç tutkusunu paylaşmadı. En büyük umudu kalbini çalan Genaral'le hayatını birleştirebilmekti.

Aşk, ihanet, siyasi anlaşmazlıklar, veba salgını, din çatışmaları... Ve soluk soluğa bir iktidar mücadelesi...

Michelle Moran, eski Mısır'daki yaşamı tüm canlılığıyla günümüze taşıyor. Hızlı temposu ve gerçeklere dayalı yapısıyla tarihin etkileyici bir döneminde yaşamış iki unutulmaz kadının çarpıcı öyküsünü anlatıyor.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2008
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9789751412942
 • Çeviri:
  Ayşe Başçı
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
cizgiliortu 
08 Ara 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Tarihi aşk romanlarına olan ön yargımla başlamıştım okumaya ama çok beğendiğim kitap oldu Nefertiti. Mezarlarının nerede olduğu bile henüz bilinmeyen Ahenaton ve Nefertiti'nin sonsuzluğa ulaşma, adlarını tarihe kazıma arzularının anlatıldığı trajik bir hikaye Nefertiti. Yazarın anlatım dili ve tasvirleri de çok güzeldi. Tavsiye ederim.

Kitaptan 2 Alıntı

cizgiliortu 
01 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Çölün varlığını değiştiremezsin. Sadece onu geçmek için en kestirme yolu ararsın. Bir vaha olmasını dilemek vahayı gerçek yapmaz, Mutnojment."

Nefertiti, Michelle MoranNefertiti, Michelle Moran
cizgiliortu 
01 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Dikkatli olun, hanımefendi. Bırakın tarih adınızı unutsun. Yaptıklarınızın sonsuza kadar yaşamasını isterseniz, ailenizin olmanızı istediği kişi olacaksınız.
-Peki nedir o?
-Tahtın kölesi."

Nefertiti, Michelle MoranNefertiti, Michelle Moran