Kitap
Ölümü 5 Geçe

Ölümü 5 Geçe

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
4 Kişi
6
Okunma
2
Beğeni
34
Gösterim
256 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 15 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Boramir Yayınları · Kasım 2019 · Karton kapak · 9786059913181
Bu bir intihar mı yoksa cinayet mi? Soruşturma yöneten bütün komiserlerin cevabını aradığı bir soru. Peş peşe yaşanan ölümlerde ortak ve tek delil, olay yerinde bulunan yumurta kabukları... Görgü tanığı yok. Katil kendisini çok iyi saklıyor. Şiddet görerek yaralanan kurbanların eş zamanlı işlenen cinayetlerle alakası var mı? Katil kimisini dövüyor kimisini de öldürüyor mu? Bu sarmalın içinde olaylar devam ederken, hayatın hem mavi, hem gri hem de kapkara renkleri arasında kaybolacaksınız.
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺27

Puan ve İncelemeler

7.8
10 üzerinden
4 Puan · 2 İnceleme
Bircan Yazgan Uysal
Ölümü 5 Geçe'yi inceledi.
256 syf.
·
5/10 puan
Merhaba Sevgili Kitap Dostlarım:) Bugün sizlere polisiye kitap ile geldim.İki farklı ailenin tanıtımıyla başlayan sonra bir ağacın kolları gibi dallar budaklarla birleşen -hatta okurken bir kağıda soy ağacı çizdim:)- ilginç bir polisiyeydi.İlginç olmasının sebebi ise daha önce duymadığım çılgın bir seri katili barındırıyordu.Öldürülen kurbanların olay mahalinde çiğ yumurta ya da kabukları çıkıyordu. Katili tahmin etmeme rağmen yine de yazar şaşırtmaya gitmiş ama ben bulmuştum ki :))) Kitapta beni deli eden karakterler Ali Cemal, Şeyda ve Nurcan'dı.Hele Ali Cemal sen nasıl bir erkeksin demek istiyorum?Aile kavramının ve eş seçiminin önemini, dostluğu vurgulayan kısımlarda fazlasıyla vardı.Kitapta üç dört kelime de yazım yanlışı yakaladım.Gelecek baskılarda düzeltilir diye umuyorum;) Çekilişten kazandığım bu kitabı @aradagezercokcaokur moderatörlüğünde güzel bir grupla birlikte okuduk. @boramiryayinlari 'ndan basılan @cerkezbozdag 'ın kalemine sağlık diyorum ve kitabın yolu açık olsun diyorum:) Matmazelle birlikte sevgiyle, dostça ve hoşça kalın:)
Ölümü 5 Geçe
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Tülin Baran
Ölümü 5 Geçe'yi inceledi.
256 syf.
·
Puan vermedi
Ayperi çok çalışkan bir öğrenciydi Tıp fakültesini kazanmıştı ama annesi iki kızının okul masraflarını karşılayacağı için Ayperi okula gidemeyebilirdi.Sıddık Usta yöre halkının en fakiri iken çalışkanlığı ve dürüstlüğü sayesinde en zengini olur.Sıddık usta oğlu Ali Cemal'e Ayperi'nin ablası Neslihan'ı istemeye gelir ama Neslihan istemez çünkü Ali Cemal serserinin tekidir Ama olaylar öyle bir gelişir ki Ayperi sadece okulunu okuyabilmek için Ali Cemal ile evlenmek zorunda kalır.Ama nerden bilebilirdi hayatını zindana çevirdiğini... . Eyüp daha küçücük yaşta babasının ayakkabı dükkanında çalışmaya başlar ama okulununda en çalışkanıdır.Birgün annesi sayesinde yöre halkının en zenginlerinden birinin kızı olan Nurcan ile evlenir.Ama kader bu ya onlarda mutluluğu yakayamazlar çünkü Nurcan gözü dışarda bir kadındır... . Bedrettin Sıddık ustanın küçük oğlu çalışkan sağlam karektere sahip biridir.Dünya güzeli Merve ile mutlu bir evlilikleri vardır... . Birgün Ali Cemal'in sevgilisi camdan aşağı düşer ve geride sadece yumurta kabukları kalmıştır delil olarak...Seri cinayetler başlamıştır,hepsinin arkasında daaynı deliller kalır, ve ölen kızların hepsi Ali Cemal'in sevgilisidir.Bakalım bu cinayetleri kim neden işliyordur. #ölümübeşgeçe soluksuk okuyacağınız katili son sayfada tahmin edeceğiniz bir kitap. . Kitabımızda bir çok karakter var ben size sadece ana karekterleri anlattım bir de bu çiftlerimizin çocukları olduğunu düşünün Böyle deyince gözünüz korkmasın çünkü ben her bir karekteri çok sevdim Ali Cemal dışında Polisiye bir roman olsada güzel mesajlar vardı örneğin töre cinayetleri hakkında satır arasına bir mesaj sıkıştırılmıştı yazarı bu konuda tebrik ederim....Benden tavsiyedir bu güzel kitap ...
Ölümü 5 Geçe
OKUYACAKLARIMA EKLE
6