Oyun Kadın Avcılarının Gizli Dünyasına Giriş

8,5/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
177 gösterim
Kadın Avcılarının Gizli Dünyasına Giriş

Erkekler!
Dilediğiniz kadını, dilediğiniz yerde ve dilediğiniz anda tavlamak istiyorsanız, kadınları tavlamanın sırlarını merak ediyorsanız, bu kitap tam size göre…

Ve kadınlar!
Çevirdikleri binbir dümenle sizi ağına düşürecek "Kadın Avcıları"nı ayırt etmek istiyorsanız bu kitap aynı zamanda size de göre…

Gazeteci yazar Neil Strauss kadın tavlamanın üstatları arasında geçirdigi iki yıl ve bu süre içinde yaşadığı değişimi anlatıyor. Kendi deyişiyle, burnu yüzüne oranla son derece büyük, henüz kel değilse bile kellik yolunda, arzu ettiğinden daha kısa boylu ve o kadar zayıf ki, ne kadar çok yerse yesin birçok insan yetersiz beslendiğini düşünüyor ve sonuç olarak, kızlarla tanışmak onun için ciddi bir mesele.

Ancak "Kadın Avcıları" arasında geçirdiği iki yılın sonunda, bir kadını tavlamak için koluna Rolex saat takıp Ferrari kullanan bir film yıldızı olmak gerekmediğini öğreniyor.

Oyun, "Kadın Avcıları"nın bunu nasıl yaptıklarını anlatıyor.

Başta Amerika'da olmak üzere, yayınlandığı andan itibaren dünyada büyük ilgi gören ve yakında Hollywood yapımı filmi gelecek olan bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.

Bu kitapta kadın-erkek herkesin ilgisini çekecek şeyler var!
Çünkü anlatılanların hepsi yaşanmış, hepsi gerçek…
Melih 
16 Şub 03:41 · Kitabı okudu · 21 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yaşanmış olayları okumayı oldum olası sevmişimdir. Bana çoğu kurgudan daha fazla keyif verir. Bu kitabı da bu sebeple okudum. "Pick-up Art" (kız tavlama sanatı diye çevirebiliriz sanırım.) ın nerelere varabileceği kitapta anlatılmakta. Amacınız pick-up artist olmaksa kitapta anlatılanların çoğunun ülkemizde işe yarayacağını düşünmüyorum. Çoğu deneme yanılmayla oluşturulmuş kalıplar, kültürden kültürüne göre değişecektir diye düşünüyorum. Deneme yanılmaların haricinde psikolojik kaynaklardan da faydalanarak yöntemler denenmiş. Birebir uygulanabilir olmasa da yol gösteren yönleri kesinlikle yadsınamaz. Kitap bir kaynak kitabından çok bir günlük tarzında yazılmış. Bunun sonucu olarak hızlı okunabiliyor.

Kitap yalnızca erkekler için değil. Kadın - erkek ilişkisinde beklentileri, alınan kararları ve sonuçları süreç içerisinde net bir şekilde görmemizi sağlıyor. Ayrıca bireysel yaşamın ya da bir gruba dahil olmanın kişiye etkilerini de anlatıyor.

Kitap ile ilgili spoiler vermeyeceğim. Beğendiğim bölümlerini alıntı olarak eklemeyi düşünüyorum.