Oyun Kadın Avcılarının Gizli Dünyasına Giriş

8,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
151 gösterim
Kadın Avcılarının Gizli Dünyasına Giriş

Erkekler!
Dilediğiniz kadını, dilediğiniz yerde ve dilediğiniz anda tavlamak istiyorsanız, kadınları tavlamanın sırlarını merak ediyorsanız, bu kitap tam size göre…

Ve kadınlar!
Çevirdikleri binbir dümenle sizi ağına düşürecek "Kadın Avcıları"nı ayırt etmek istiyorsanız bu kitap aynı zamanda size de göre…

Gazeteci yazar Neil Strauss kadın tavlamanın üstatları arasında geçirdigi iki yıl ve bu süre içinde yaşadığı değişimi anlatıyor. Kendi deyişiyle, burnu yüzüne oranla son derece büyük, henüz kel değilse bile kellik yolunda, arzu ettiğinden daha kısa boylu ve o kadar zayıf ki, ne kadar çok yerse yesin birçok insan yetersiz beslendiğini düşünüyor ve sonuç olarak, kızlarla tanışmak onun için ciddi bir mesele.

Ancak "Kadın Avcıları" arasında geçirdiği iki yılın sonunda, bir kadını tavlamak için koluna Rolex saat takıp Ferrari kullanan bir film yıldızı olmak gerekmediğini öğreniyor.

Oyun, "Kadın Avcıları"nın bunu nasıl yaptıklarını anlatıyor.

Başta Amerika'da olmak üzere, yayınlandığı andan itibaren dünyada büyük ilgi gören ve yakında Hollywood yapımı filmi gelecek olan bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.

Bu kitapta kadın-erkek herkesin ilgisini çekecek şeyler var!
Çünkü anlatılanların hepsi yaşanmış, hepsi gerçek…
Melih 
16 Şub 03:41 · Kitabı okudu · 21 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yaşanmış olayları okumayı oldum olası sevmişimdir. Bana çoğu kurgudan daha fazla keyif verir. Bu kitabı da bu sebeple okudum. "Pick-up Art" (kız tavlama sanatı diye çevirebiliriz sanırım.) ın nerelere varabileceği kitapta anlatılmakta. Amacınız pick-up artist olmaksa kitapta anlatılanların çoğunun ülkemizde işe yarayacağını düşünmüyorum. Çoğu deneme yanılmayla oluşturulmuş kalıplar, kültürden kültürüne göre değişecektir diye düşünüyorum. Deneme yanılmaların haricinde psikolojik kaynaklardan da faydalanarak yöntemler denenmiş. Birebir uygulanabilir olmasa da yol gösteren yönleri kesinlikle yadsınamaz. Kitap bir kaynak kitabından çok bir günlük tarzında yazılmış. Bunun sonucu olarak hızlı okunabiliyor.

Kitap yalnızca erkekler için değil. Kadın - erkek ilişkisinde beklentileri, alınan kararları ve sonuçları süreç içerisinde net bir şekilde görmemizi sağlıyor. Ayrıca bireysel yaşamın ya da bir gruba dahil olmanın kişiye etkilerini de anlatıyor.

Kitap ile ilgili spoiler vermeyeceğim. Beğendiğim bölümlerini alıntı olarak eklemeyi düşünüyorum.

Kitaptan 3 Alıntı

Melih 
16 Şub 04:02 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Yazar olmamın sebebi, bir müzik grubu kurmanın, film yönetmenin ya da bir tiyatroda rol almanın aksine tek başına yapılabiliyor olmasındandı. Başarısızlıklarını veya zaferleriniz sadece size bağlıydı. Hiçbir zaman ortaklıklara inanmadım çünkü bu dünyadaki çoğu insan iş bitirici değildi. Başladıkları şeyi bitirmezler; hayalleri için yaşamazlar; aradıklarını bulamayacaklarından çekindikleri için kendi süreçlerini sabote ederlerdi.

Oyun, Neil StraussOyun, Neil Strauss
Melih 
16 Şub 03:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İnsanlar, hayatta iyi şeylerin kendilerine gelmesini beklemeye meyillilerdir. Tabii bekleyerek fırsatları kaçırırlar. Genelde, dilediğiniz şey kucağınıza düşmez; yakınınızda bir yere düşer ve sizin bunu fark etmeniz, onu istemeniz ve elde etmek için zaman ve emek sarf etmeniz gerekir. Bu evrenin zalimliğinden değildir. Bu evrenin akıllı olduğundandır. Onun kendine öz bir kedi-iplik teorisi vardır ve bizim, kucağımıza düşen şeyleri takdir etmeyeceğimizi bilir.

Oyun, Neil StraussOyun, Neil Strauss
Melih 
16 Şub 03:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Varoluş umutsuzluğunuz neydi?
Bende varoluşun ikilemi şu: Biz sosyal hayvanlarız, bu yüzden de bir yetersizlik içerisinde mücadele ederiz. Fakat ne zaman tahmin ettiğimiz kadar yetersiz olmadığımızı görürsek ve herkesin de kendini yetersiz bulduğunu fark ettiğimizde, acımız kaybolur ve değersiz bir insan olduğumuz düşüncesi bir nebze azalır.

Oyun, Neil Strauss (Sayfa 448 - Butik)Oyun, Neil Strauss (Sayfa 448 - Butik)