1000Kitap Logosu
Özsaygı
Özsaygı
Özsaygı

Özsaygı

(Özgüven, Saygı ve Başarıya Giden Yol)

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.4
5 Kişi
10
Okunma
11
Beğeni
1.579
Gösterim
360 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 10 sa. 12 dk.
Adı
Özsaygı ((Özgüven, Saygı ve Başarıya Giden Yol))
Basım
Türkçe · Türkiye · Diyojen Yayıncılık · 2015 · Karton kapak · 9786058631236
Özgüven, Cesaret Ve Başarı Hepsi Özsaygı İle Başlar Ve Özsaygı Sizinle Başlar Yapamıyorum. Değersizim. Kusursuz olmalıyım. Hata yapmamalıyım. Yeterince iyi değilim. Başarılı değilim. Kimse beni sevmiyor. Sizin de bu tür olumsuz düşüncelere takılıp kaldığınız olmuyor mu? Peki, -Negatif düşüncelerden ve engelleyici davranışlardan kurtulmak -Hata yaptığınızda kendinizi kötü hissetmemek -Bir cumartesi akşamını yalnız geçirip mutlu hissedebilmek -Sabahları uyandığınızda kalkmak için sabırsızlanmak - Daha enerjik olup hayattan daha fazla keyif almak istemez miydiniz? Dünyaca ünlü psikoterapist Nathaniel Branden hayat boyu gerçekleştirdiği klinik çalışmalar ve araştırmalarının neticesinde, bize özsaygının psikolojik sağlığımız, kişisel gelişimimiz ve pozitif ilişkilerimizde ne denli büyük bir önemi olduğunu anlatıyor. Bölüm sonlarındaki pratik zihin egzersizleriyle, özsaygınızı artırmak sandığınızdan çok daha kolay olacak. (Tanıtım Bülteninden)
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,6
7.4
10 üzerinden
5 Puan · 2 İnceleme
Rabia Yıkılmaz
Özsaygı'ı inceledi.
355 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
5/10 puan
Kitap psikoloji ve bilişsel gelişim kitabı öncelikle. "Yapamıyorum. Değersizim. Kusursuz olmalıyım. Hata yapmamalıyım. Yeterince iyi değilim. Başarılı değilim. Kimse beni sevmiyor." Gibi kuruntulardan en azından birini hayatımızda kullanmışızdır. İşte bu kitap tüm bu kuruntulardan kurtulmak gelişmemiş benlik bilincini uyandırmak ve kişinin özsaygısını yükselterek harekete geçirmek için tavsiye edilebilir bir örnek. Eğer psikoloji okumayı seviyorsanız ve kendinizde gerçekten birşeyleri değiştirmek istiyorsanız sıkılmadan okuyabilirsiniz. Fakat teorik konulardan, önerilerden, psikoloji den, hoşlanmıyor, kişisel gelişim egzersizlerini saçma buluyorsanız: Kitaptan uzak durun derim:))
Özsaygı
7.4/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Büşra
Özsaygı'ı inceledi.
360 syf.
·
Puan vermedi
Yaklaşık 1yıl kitabı bulmak için uğraştım. Buradan tanıştığım bir arkadaş kitabı hediye etti. Fakat kitap bir türlü gitmedi okurken çok sıkıldım. Bana hitap etmedi. Aramakla uğraştığım için pişman olmadım kitabın içeriği hakkında bilgi sahibi oldum. Fakat cevirisinden dolayı mı yoksa benim zamansal sorunlarımla alakalı mı bilemediğim sebeplerden kitabı sıkılmadan okuyamadım. Başka kitaplara zaman ayırmak istiyorum artık okuyamacağım.
Özsaygı
7.4/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8