Peruklu Cinayetler

8,0/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
382 gösterim
Kahramanımız Rio'dan gelen konuğu şov yıldızı Ricardo'yu ağırladığı sırada bir seri cinayetler dizisinin ortasında bulur kendini. Evi konuklarla doludur, başı kalabalıktır ve tehlike peşini bırakmaz.

ABD'den Tayvan'a onlarca ülkede yayınlanan ve dünya çapında yüzbinlerce hayranı oluşan Hop Çiki Yaya serisi polisiyeye getirdiği seksi ve yeni yaklaşımıyla okura benzersiz bir macera vaat ediyor... Dizi, gökkuşağı renklerindeki sırtlarıyla bir kez daha toplu halde Nar Kitap'ta.

İstanbul'un Miss Marple'ı; tek farkla tvit etekler yerine üstüne yapışan deriler giyiyor.
-Daily Telegraph-

"Şaşırtıcı, eğlenceli; bu cinayet romanlarını sakın kaçırmayın."
-Sunday Times-

"Bu kitaplar kapuçino gibi; üstteki köpük alttaki acı ve yoğun tadın üstünü örtüyor."
-Val McDermid-

İşte Avrupa böyle olmalı: seksi, akıllı ve ortalama Başbakan eşinden daha iyi giysiler içinde. Türkiye sadece buradan ilerleyebilir.
-Stella Duffy-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  293
 • ISBN:
  9786055020033
 • Yayınevi:
  Nar Kitap
 • Kitabın Türü:

Osman Aysu, Celil Oker, Necati Göksel gibi polisiye macera yazarları arasında benim için Mehmet Murat Somer'de hatırı sayılırlardan biridir. Romanlarındaki ana karakter olarak uçlarda yaşaması ve Türk toplumuna ters düşen tarzı ile tüm bu engelleri aşıp keyifli maceralar dizisi yaratmıştır. Audrey Hepburn takıntılı ana karakter bana göre çok iyi kurgulanmış. Gerek yaşam tarzını yansıtırken ki olgun davranışı, gerek erkek kişiliğine perçinlenmiş yakın dövüş sanatlarındaki becerisi ile değme dedektiflere taş çıkartıyor. Farklı hayatları, farklı çıkarımlar adına irdelerken ben keyif alarak okudum.