Rabbini Arayan Thomas

8,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
430 gösterim
ABD'nin Florida eyaletindeki bir kilisede tanıştım Thomas'la..."Özgür Düşünürler" adındaki ateist bir grubun lideriydi. Her hafta perşembe akşamları toplanıp dinî, bilimsel ve felsefî konularda düşünme egzersizleri yapıyorlardı. Toplantılarına katılıp, onları Rabbimizi bildiren ayetler üzerinde özgürce düşünmeye davet ettiğimde en büyük tepki Thomas'tan gelmişti. Hayatının gayesi yaptığı inançlarını temelden sarsacak şeyler söylemiştim. Buna sessiz kalması düşünelemezdi.

Çok geçmeden, Thomas'tan uzun bir mektup aldım. Şüphelerini ve sorularını yazmıştı. O güne kadar birçok ateistle muhatap olmuştum. Ancak Thomas onlardan farklıydı. Dersini çok iyi çalışmış bir ateistti. Asrın şüphe ve tereddütleriyle doluydu hafızası. Sordukları şeyler bir mektuba sığmayacak kadar uzun cevaplar gerektiriyordu. Yüz yüze görüşmeye karar verdik. Her hafta sonu bir göl kenarında buluşup, düşünce ufuklarında Rabbimizi arama yolculuğuna çıktık.

Elinizdeki kitap, seküler bilim ve dinsiz felsefenin entelektüel bir şakirdi olan Thomas'la yaptığımız çetin ve heyecanlı tartışmaların notlarıdır. Bu kitapta, iman ile inkar, İslam ile Hıristiyanlık arasındaki muvazeneleri göreceksiniz. Modern bilim ve felsefenin getirdiği şüphelere ve sorulara cevaplar bulacaksınız. Allah'ı inkar eden birinini içine düştüğü acınacak durumu müşahede edeceksiniz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2006
 • Sayfa Sayısı:
  174
 • ISBN:
  9789752692435
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Son NefeS 
03 Şub 14:08 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

#RabbiniArayanThomas
#FurkanAydıner
#KitapYorumu

Öncelikle bu kitabı kütüphaneme kazandıran kitap kardeşim Canan Tugrusan Er ' e canı gönülden teşekkür ediyorum.

Inanan ve inanmayan iki insan arasında geçen muhteşem bir sohbet dizisi

ALLAH'ın varlığını ve birliğini her koşulda ve şartta karşısındaki insana ilim bilgi ve delliller ile aktaran yazar her konuşma faslında insanı kendisinden alıp götürüyor ... islamiyeti en iyi şekilde hoşgörü ve saygı çerçevesinde aktaran ve sahip olduğumuz nimetleri an ve an gözler önüne seren ve herdaim şükretmemiz gerektiğini vurgulayan yazar muhteşem bir dil ve anlatım ile okuyucusuyla buluşuyor ... Kesinkes okunması istifade edilmesi gereken bir kitap Anlatılacak o kadar iyi ve etkili yönleri var ki mesala okuyucuyu daha iyi bilgilendirmek adına kitapta yer verdiği Risale-i Nurdan kesintiler farklı bir boyuta taşıyor kitabı . Yani herkes okumalı