Sahibine Adanmış Mektuplar

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
25 gösterim
Her şey bir cümleyle başlamıştı; sıradanlığı nispetinde mistik, mâsumiyeti nisabında kışkırtıcı bir cümleyle: “Gönlü yaş almayanlara, hep genç kalanlara, aşkın hakkını ona teslim edenleredir bu sesleniş.”

Kapılıp gitmiştim bu seslenişe; hayır, toyluktan değil, câhillikten hiç değil, bir çölün ortasında susuzluktan şerha şerha yarılmış kalbimin söz dinlemez delişmenliğinden belki, belki gün ışığından karanlık dehlizler yontma arzusundan, belki de içimde dört mevsim gümbürdeyen davulların yankısını anlamlı kılma arayışından…

Oysa, uçurumlarla dolu bir dağın eteğindeki granit kaya gölgesinde ufku tarayan ve âdeta heykel kesilmiş öncü süvarinin dikkatiyle ya da elindeki keskin neşteri nâzenin derinin hangi kesitine vuracağını tespite çalışan cerrahın titizliğiyle bir an durmalı, çok derin bir nefes almalı, o nefesi gıdım gıdım dışarı salarken düşünmeliydim.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  119
 • ISBN:
  9786056785214
 • Yayınevi:
  Tün
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Bir de tebdil-i mekan ederek acısından kurtulmaya çalışanlar vardır. Kaçarak kurtulabileceğini sananlar… Yeryüzünde hangi şehre giderse gitsin insanın dönüp bulacağı yerin yine kendi içi olacağını unutanlar... Oysa Amin Maalouf ne güzel anlamıştı yolculuklarda görünenlerin bir aldatmacadan başka bir şey olmadığını: “Yollar ve ülkeler, önceden bilmediğimiz hiçbir şey öğretmez bize; gecenin dinginliğinde kendi içimizde dinleyeceklerimizden başka hiçbir şey…”

Sahibine Adanmış Mektuplar, Kubilay Kavak (Sayfa 51 - Tün Yayınları)Sahibine Adanmış Mektuplar, Kubilay Kavak (Sayfa 51 - Tün Yayınları)

Bahsettiğim şuur hâli, esasında olgunlaşma yolunda alınan ilk ve en önemli mesafedir. Yaşanan acılar ve bu acılarla baş etmek için geliştirilen -her insana özgü- sofistike ama makul yöntemler, olgunlaşma merdivenin ilk basamağıdır. Zira olgunlaşma biraz da böyle bir şeydir, acısız ve yanışsız mümkün olmaz.

#biryudumkitap

Sahibine Adanmış Mektuplar, Kubilay Kavak (Sayfa 52 - Tün Yayınları)Sahibine Adanmış Mektuplar, Kubilay Kavak (Sayfa 52 - Tün Yayınları)