Saldırı

6,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
446 gösterim
Tel Aviv'in insan kaynayan restoranlarından birinde, bir kadın, hamile elbisesinin altına gizlediği bombayı patlatır. Arap asıllı İsrailli Doktor Emin, gün boyunca bu korkunç saldırının sayısız kurbanını ameliyat eder. Gecenin bir yerinde, onu acilen hastaneye çağırarak, saldırıda paramparça olan bir cesedin karısına ait olup olmadığını teşhis etmesini isterler. Emin, acı gerçekle yüz yüze gelir. Karşısındaki beden, karısına aittir. Daha da acısı, onlarca insanın ölümüne neden olan ve intihar saldırısını gerçekleştiren, 15 senelik karısıdır.

"Posta kutumda mektuplar vardı. Faturalar arasında küçük bir zarf dikkatimi çekti. Okumaya başladım:
'Mutluluk paylaşamadıkça neye yarar Emin, aşkım? Senin sevinçlerinin olmadığı yerde benim sevinçlerim sönüyordu. Sen çocuklarımız olsun istiyordun, bense onları hak etmek. Vatanı olmayan hiçbir çocuk güvende değildir... Bana darılma. Sihem..."
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789944298124
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
sibel murat 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Karısının suçsuzluğunu ve yaptığının sebebini araştırmaya karar veren Emin bulduğu parçaları birleştirdikçe Sihem'in kendisine olan sadakatini de sorgulamaya başlıyor. Ve henüz bilmediği bir gerçek vardı: Çıkacağı yolda çok farklı sapaklarda mola vermesi gerekecekti.

AYŞE SEMA GÜNER 
28 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ortadoğu coğrafyasının kurguladığı haşin ve agresif kültürün acımasız sonuçlarını bir başka pencereden ve kendine ait bir kalemden okumanın hazzı bambaşka. Birgün gelipte bizim sokağımız böyle olursa diye korkuyorum. Okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kitaptan 3 Alıntı

sibel murat 
04 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Mutluluk paylaşılmadıkça neye yarar Emin, aşkım? Senin sevinçlerinin olmadığı yerde benim sevinçlerim sönüyordu. Sen çocuklarımız olsun istiyordun, bense onları hak etmek. Vatanı olmayan hiçbir çocuk güvende değildir... Bana darılma."

Saldırı, Yasmina Khadra (Sayfa 68 - destek yayınevi)Saldırı, Yasmina Khadra (Sayfa 68 - destek yayınevi)
sibel murat 
06 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Çaresizliğimizin bilincine vardığımız andan itibaren gerçek anlamda nefret etmeyi öğreniyoruz. Bu trajik bir an; en tüyler ürpertici ve en iğrenç an..."

Saldırı, Yasmina Khadra (Sayfa 205 - destek yayınevi)Saldırı, Yasmina Khadra (Sayfa 205 - destek yayınevi)
sibel murat 
06 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Neden bir dramdan sağ çıkanlar, kendilerini, ölenlerden daha fazla acındırmak mecburiyetinde hissederler anlamıyorum."

Saldırı, Yasmina Khadra (Sayfa 78 - destek yayınevi)Saldırı, Yasmina Khadra (Sayfa 78 - destek yayınevi)