Saray Havuzunda Kadrolu Melekler

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
17 gösterim
Saray Havuzunda Kadrolu Melekler 1640 yılında tahta çıkarılan Deli İbrahim dönemini anlatıyor.
Bu romanda, içki ve safahat sayesinde 28 yaşında hakkın rahmetine kavuşan IV. Murat`ı, Osmanlı`nın tek varisi kaldığı için, ite kaka tahta oturulan Deli ibrahim`i ve Cinci Hoca`yı, sarayda dönen iğrençlikleri, kepazelikleri; halk yoksulluk, yokluk ve baskılardan kan ağlarken; hemen her gece düzenlenen çılgın ve anormal zevk alemlerini, içoğlanları, yeniçeri ağaları ve değerli devlet yöneticilerini; aralarında, köylü, cahil, ilkel ve aptal anlamında Türk kelimesini kullananları, padişahların tavuk boğazlar gibi insan, dahası kardeşlerini nasıl boğazlattığını bulacaksınız.
Ciddi bir araştırmanın ürünü olan bu kitap; önce roman, sonra tarih. 700 yaşına basan Osmanlı`nın, üzerinde çok fazla belge ve bilgi bulunmayan, günümüzden 358 yıl önce yaşanmış bir dönemini aktarıyor bize. Üstelik okurun tarihe ilgisini, merakını kışkırtan; hınzırca bir kara mizah, son derece akıcı, ve yalın bir dille...
Yakın tarihimizi aydınlatan, resmi tarih bilgilerimizi sarsan ve sorgulayan, o günün olaylarını bugün yaşanmıyormuş gibi ilgiyle okutan bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  327
 • ISBN:
  9789756999493
 • Yayınevi:
  Papirüs Yayın Dağıtım
 • Kitabın Türü: