Savaş ve Aşk Orta Dünya'da Türkler 1

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
58 gösterim
Büyük devletler kurup, büyük medeniyetler inşa eden, köklü bir tarihe sahip olan Türk budunu, bu dönem de çok çaresizdi. Güçsüz bir devletleri bile yoktu. Yok olmanın sınırına kadar gelmişlerdi. Tufandan sonraon Türk boyu, birbirinden ayrı ama komşu gibi yaşıyordu. Bu boylar içerisinde en çok nüfusa sahip olan; Basmil boyu, en az nüfusa sahip olan; İskit boyu idi ancak İskitler, Türk boyları arasında en itibarlı olanıydı. Çünkü en son Türk devletinin yöneticileri; İskitlerdi. Türk boyları zor dönemlerden geçiyordu. Bir türlü birlik olamıyor, aksine öz gardaşlarına tuzaklar kuruyordu. Qin Hanedanı, boylar arasında sürekli çatışmalar çıkarıyordu. Bazılarını altın ile kandırıyor, bazılarını ise güç ile aldatıyordu. Gök Tanrı’ya saf bir şekilde inanan ve kimseye bulaşmayan yalnız İskitlerdi. Sürekli yaşanan irili-ufaklı savaşlar da daha büyük belaların habercisiydi. Büyücüler ve bilge insanlar bu yüzden halklarını uyarıyordu. Ataları gibi felaketler yaşamak istemeyen İskitler herkesle iyi geçinmeye çalışıyordu ancak şartlar onları sürekli zorluyordu. Bu defa onları daha büyük belalar bekliyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  135
 • ISBN:
  9786051809540
 • Yayınevi:
  Gece Kitaplığı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Furkan Çırak 
08 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Türk mitolojisi ağırlıklı bu romanda, İskitler'in, şeytanın orduları ile yaptığı büyük savaş ve bu savaşın kahramanlarının yaşadığı aşkın hikayesini anlattım. Daha önce duymadığınız çeşitli canavarlar ile kendinizi savaşın ortasında bulacaksınız, kahramanların aşkını hissedeceksiniz, "vay be, demek bu, bizde de varmış!" diyeceksiniz...

Kitaptan 1 Alıntı

Furkan Çırak 
08 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ata ağacına gelince, önce yüzüğündeki Tulpar başını okşadı. Gökten,yere müthiş bir hızla parlak bir ışık düştü ve içerisinden süzüle süzüle gelen Tulpar göründü. Bembeyaz, kanatları bir ejderha gibi devasa, başında bir boynuzu olan Tulpar isimli at yere indi. Behnan Bey onu havada görünce korkmuştu ancak karşısına inince Tulpar’ın bakışları, Behnan Bey’i etkiliyordu ve sanki onunla konuşuyor gibiydi. Yavaş yavaş Tulpar’a yaklaşıyordu. Arslan Ata yanındakiler ile uzaktan Hazar’ı izliyordu.

“Tulpar yerün birevü buççağunda bulsa da, öz yılkısın tabar.”

Arslan Ata’nın söylediğini anlamayan Atmaca sordu: “Atam! Bu söylediğiniz ne ola ki?”

Arslan Ata yine gülümseyerek cevap verdi: “Tulpar dünyanın bir başka köşesinde olsa da, kendi sahibini ve sürüsünü bulur.”

Savaş ve Aşk, Furkan Çırak (Sayfa 87 - Tulpar, Türk mitolojisinde önemli karakterlerden biridir, Pegasus adıyla bilinen kanatlı atın kısmen aynıdır.)Savaş ve Aşk, Furkan Çırak (Sayfa 87 - Tulpar, Türk mitolojisinde önemli karakterlerden biridir, Pegasus adıyla bilinen kanatlı atın kısmen aynıdır.)