Sedat Peker

7,7/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
607 gösterim
Niçin işkence gördüm diye hiçbir zaman düşünmedim. Bir emniyet müdürü, öldürülmüş olan bir kumarhane patronu ve uyuşturucu kaçakçısından bana işkence yapması karşılığında para aldı. Sonra cezaevine girdi. İsmi Sedat Demir. Şimdi dışarıda. 6 sene geçtikten sonra mahkeme kararıyla görevine iade edildi. Bunlar benim neden işkence gördüğümü açıklamaya yeterlidir. Birilerinden yardım görmek gibi bir lüksüm olmadı. Ben zorların adamıyım. Öyle olmasaydım, zor bir hayatı seçmezdim. Yaşadığımız hayat zorluğun ötesinde iğrenç! Çünkü yaşamış olduğumuz kulvarda muhatap olduğumuz insanlar, yüreklerini kaburgalarının arkasında saklıyorlar.

Yüreğimizdeki Kızılelma ülküsü ve beynimizdeki Büyük Turan düşüncesi ile Kuzey Sibirya`dan Mançurya`ya ya da Amerika`nın öteki ucunda bulunan Turan Soylu bir Kızılderili şefinden, Yemen illerinde kalmış Türkçe konuşmakta inat eden Anadolu Türkü Şeyh efendiye kadar biz büyük ama çok büyük bir milletiz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  133
 • ISBN:
  6053922698
 • Yayınevi:
  Kum Saati
 • Kitabın Türü:

Derlenmiş bir kitap. Derlenmiş diyorum çünkü Atsız'ın birebir yazıları alınmış, Kızıl Elma, Enver Paşa, Kürşad'la Sedat Bey'i Ruh Adam olarak tasvirlemiş Çınar Özkan. Şaşırttı beni bir hayli. Yorum bekliyordum kendisinden. Kitap internet bilgilerinden oluşuyor.

Peker'in haksızlığa uğradığı taraflar, kendini tanımlamaları gayet anlatılmıştı. Peker'in şike konusundaki ''O konuyla ilgili beni nasıl ifadeye çağırmadılar anlamış değilim.Garibime gitti. Her dosyada bir numaralı sanık ben oluyorum'' ironisi hoştu.

Kitaptan 6 Alıntı

"Gazan mübarek ola yiğidim" dedim, sizlerde bu iman, bu mesuliyet duygu oldukça bu hareket muzaffer olacaktır muhakkak.

Hey gidi günler hey! O güzel insanlar o iyi atlarına binip gittiler.

Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 73)Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 73)

Depremler oluyor bak bütün binalar yıkılıyor, ben insanların gönlüne apartman dikiyorum. Bu diktiğim binalar yaşadığım dünyada iç huzur ve cesaret, hak dünyada da onur ve şeref mertebesi olarak bana geri gelecek.

Sedat Peker, Çınar Özkan (118)Sedat Peker, Çınar Özkan (118)

Bazı sorular cevabını kendi içinde taşır. Bu soruya cevap vermek zorunda kalmadığım için teşekkür ederim.

Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 111)Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 111)

Yüce yaratıcı hiçbir kulun arasında ayrımcılık yapmaz. Eğer bir hakkımız varsa bir türlü muhakkak iade edilir!

Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 111)Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 111)

Gökyüzünün mavi olduğunu anlamak için gökyüzüne çıkmaya gerek yok, kafayı kaldırıp bakmak yeterlidir.

Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 113)Sedat Peker, Çınar Özkan (Sayfa 113)