1000Kitap Logosu
Serap Durmaz
TAKİP ET
Serap Durmaz
@serapdrmz
231 okur puanı
04 Nis 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
288 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dr. Cengiz Zengin'in kaleminden Osmanlı kuruluş yıllarını anlatan kitap kaynakları göz önüne alarak okuyucuya belgeleriyle aktarmış. Ahmedi, Aşıkpaşazade, Neşri, Oruç Beğ, Müneccimbaşı, Anonim Tevarih-i Ali Osman baz alınarak Ertuğrul Gazi ,Osman Gazi ve Orhan Gazi yılları okuyucuya aktarılmış. Tarih sevenlerin beğeniyle okuyacağını düşünüyorum .
Ertuğrul Gazi Kuruluş
Okuyacaklarıma Ekle
184 syf.
·
8/10 puan
Benim farklılığımda burada nedense seri kitapları okurken hep tersinden başlıyorum karanlıktakiler kitabının ardından okunması gereken kitabı önce okudum yine hayatta da böyleyim zaten en son söylenecek sözü ilk söyleyen olarak sözü pek uzatmaz sivri dillisin sözlerinin muhatabı olurum. pek kalabalık ortamları sevmez yalnızlığı tercih ederim derken.... kitaptaki yalnızları okuyunca içime bir ürperti de gelmedi değil hani ..Ben tarihçi adayı olarak pek edebi nitelikte cümleler kurmayı beceremem ama bu kitapta kişi tasvirleri doğa betimlemeleri oldukça fazla edebi konularında bilgisi olanların beğeneceğini düşünüyorum. Mitolojiden esintilerde bulacağınız kitapta bitince ister istemez kendinizi sorgulamaya başlıyorsunuz. 7 birbirinden farklı hayatları olan ve birbirini tanımayan bu kişilerin yolu bir orman kulubesinin önünde birleşiyor hadi gelin onların hayatlarına bir göz atalım ve biraz hayatı sorgulayalım
Kara Tilki
7.5/10 · 4 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
2/10 puan
Bu kitabı okuduktan sonra tekrar araştırma yapma gereği duydum yazarın tarafsız bir gözle yazmadığını düşünüyorum. Kendisi iyilik meleği gibi gösterilmiş gençleri okutması özellikle hukuk alanında neden acaba ? türbe ziyaretleri yardımseverliği cami tadilatları gibi konulardan söz edilmiş cok kitap okuduğundan cezaevinde kaldığı süre boyunca devamlı kitap gelip gitmesinden vaktini okuyarak geçirdiğinden söz edilmiş şu anda balkanlara da üniversite okumaya gitmişti değilmi ? Hükümet hakkında yazdığı twetleri okuduk neyse bu kitap daha önce yazılmıştı arkadaşları dostları ve onların ağzından sedat peker anlatılmış bu arada yazar hakkında da biraz araştırma yaptım bakın ne yazıyor Hakan Türk yaptığı görevlerin dışında hala merkezi Amerika olan İnternational American Assocation Başkanlığı ve The World Medical Assitance Assocation 2. başkanı olarak görev yapmıştır. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamaktadır gerisi sizlere kalmış
Sedat Peker'in Gerçek Hayatı
Okuyacaklarıma Ekle
133 syf.
·
3/10 puan
Çakıcı kendini kabadayı olarak ifade ederken sedat peker içinde külhanbeyi ifadesi kullanılmış kendisi ile yapılan röportajlar ve davaları kaleme alınmış fazla bir bilgi yok üstünkörü yazılmış bir kitap bana göre zaman kaybı .
Sedat Peker
5.1/10 · 28 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
191 syf.
·
4/10 puan
Kabadayı kelimesinin anlamını anlatmakla başlayan kitapta çakıcı'ya kabadayı vurgusu yapılmış. Her zaman ülkücü olduğunu ,ülkücü adamın uyuşturucu kullanmadığını silah kaçakçılığı yapmayacağını vatanına savunan biri olduğunu kitapta dile getiriyor .Fakat kitaplar genelde yüzeysel yazılıyor. Mesela çakıcı nasıl bir suç işlediki uzun yıllar cezaevinde kaldı ve çıkma süreci sarsıntılı oldu ? Dönemin adamları eymürler çatlılar yeşiller sedat pekerler hanefi avcılar nasış bir süreçten geçti bu ülke de bu insanlar neyin peşindeydi neye hizmet ettiler vesselam bilgi daracağı kapalı adı olsun torba dolsun türünde bakalım başka kitaplardan bilgilere ulaşabilecekmiyiz ?
Son Kabadayı Çakıcı
Okuyacaklarıma Ekle
1
...
494 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.