Giriş Yap

Şimdi'nin Gücü Uygulama Kitabı

Şimdi'nin Gücü'nden Esas Öğretiler ve Uygulamalar

128 syf.
·
26 günde
Mence hami bir goz atmali :)
Salamlar, Bu dəfəki kitabım kişisel farkındalık üzərinə yazılan çox maraqlı bir kitab idi. Sakit bir ortamda düşünərək oxumaq çox gözəl təsir etdi. Kitabı Mistik yol instagram səhifəsində bir postun altına oxunması gərəkən kitablar siyahısından tapdım. Yaxşı ki də tapdım )) Tam anlamıyla kitabı mənimsədim deyə bilmərəm, çünki Şimdinin gücünü anlayıb qavramaq o qədər asan deyil. Sanki bəzi şeyləri fərqli anlamamda kömək oldu deyə bilərəm... Xoş oxumalar!
Reklam
Siz on milyon dolar kazanabilirsiniz, ama bu yüzeysel, derine inmeyen bir değişimdir. Bu kez daha lüks bir çevrede aynı koşullanmış kalıpları sergilemeye devam edeceksinizdir.
Zihniniz gelecekteyken, siz şimdi ‘de ve burada'sınızdır. Bu bir endişe aralığı yaratır. Ve eğer zihninizle özdeşleşmiş ve Şimdi'nin gücü ve sadeliği ile temasınızı yitirmişseniz, bu endişe aralığı sizin değişmez refakatçiniz olur.
Gerginliğe (strese) "burada" olmak, ama "orada" olmayı istemek, ya da şimdi'de bulunmak ama gelecekte olmayı istemek yol açar.
Reklam
Ego mu düşüncelerimizin kaynağı yoksa düşüncelerimiz başka bir yerden mi egomuza aksediyor? Düşüncelerden kopuk bir ego yoktur. Düşünceler, düşüncelerle özdeşleşen egodur. Ancak zihninizden geçen düşünceler tabii ki içinde yaşadığınız toplum ve insanlığın kolektif zihnine bağlıdır. Dolayısıyla senin diye adlandırdığın düşünceler yoktur ve çoğunu kolektif zihinden edinmektesin. Ve dolayısıyla da sen düşünce ile özdeşleşirsin ve düşüncenin özdeşleşmesi de "ego" dur. Bu demektir ki; basit anlamda düşünce oluşur ve sizin kim olduğunuzu zihniniz size söyler. Ve siz de ona göre bir anlam çıkarırsınız kendinizin "kim" olduğu konusunda. Neden bu şekilde düşünüyorsunuz? Çünkü düşüncelerine inanıyorsunuzdur. Muhtemelen bir yerden edindiniz bu fikri...belki çocukken belki bla bla zamanda… Çocukluğunuzdaki düşünceler küçük enerji formlarıdır varlık gibi kafanızın içine saplanıp kalır ve gitmeyi reddederler. Ve siz ona inandıkça zihninizde büyüdükçe büyür. Bazı insanlar çok düşmanca varlıklara-girdilere saplanıp kalmışlardır. Her düşünce bir enerji formudur. Bu açıdan ona "varlık" diyoruz. Ve bu dünyada çoğu insan kafasının içinde düşmanca hayatı reddeden, devamlı eleştirel ve saldıran varlıklar (enerji formları) taşır ve o olduklarına inanır. Ve aralıksız kendilerine saldırırlar! Ya da etrafına saldırırlar: "sana kim olduğunu söyleyeyim! “Aslında gerçekte demek istedikleri "sana kim olduğuMU söyleyeyim! Projekte ederler kendi düşüncelerini.. Bilir misiniz ünlü bir söz vardır: "Biz olduğu gibi değil, olduğumuz gibi görürürüz". Dolayısıyla düşüncelerle özdeşleşmek, düşüncelere inanmak düşüncenin hareketine bir alan bırakmamaktır. İÇİMİZDEKİ ALAN YETERSİZLİĞİ! Bilinçsiz şartlanma! Özgürlüğün ilk hareketleri siz bazı düşüncelerin belki de yıllardır kafanızda olduğunu fark etmekle başlar ve onlar sadece düşüncelerdir. Siz düşünce değil, siz farkındalıksınız! Özgürlük, bir adım geriye çıkarak, öncelikle içinizde biraz alan yaratmakla, varlığıyla Olur. Ve bu egonun sonu olur! Echart TOLLE
2
151
1.503 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42