Sınıraşımı

4,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
470 gösterim
Londralı zengin antikacı Anthony Verey, hayran olduğu kız kardeşi Victoria ve suluboya ressamı Kitty'nin peşinden gittiği Fransa'nın güneyinde hayallerinin evini bulduğuna inanır. Bu güzel taş ev, ailelerinden kalan mirası paylaşamayan, ömür boyu sakladıkları dehşet verici bir sırrın katılaştırdığı iki yaşlı Fransız kardeşe, Aramon ile Audrun'a aittir. Evi satın almak isteyen Verey'in bu hayali hem kendisinin hem de Fransız kardeşlerin hayatlarını beklenmedik, trajik bir çizgiye çekecektir. İki farklı kültürün, farklı kardeşlerin, aile sırlarının, yabancılarla yöre insanlarının, tatlı hayallerle vahşi gerçeklerin, zenginlikle cinselliğin durmaksızın birbirlerinin sınırlarını aştığı, şaşırtıcı bir roman: Sınıraşımı.

"[Tremain] okurlarını bacaklarından yakalayıp uçurumdan sallandırıyor. Her şeyi ayrıntılarıyla gösteriyor ve kaçmamıza fırsat vermiyor."
-The New York Times Book Review-

"Büyük özeniyle dikkat çeken psikolojik bir gerilim... Tremain bir cennet köşesindeki derin huzursuzluğu açığa çıkarıyor ve edebi ustalığıyla sıradan hayatların yüzeyinin altındaki büyük rahatsızlıkları göz önüne seriyor."
-The Independent-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786054764914
 • Çeviri:
  Merve Sevtap Ilgın
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Konu bakımından çok farklı bir tarzda yazılmış bir roman. Çarpık ilişkiler yaşayan farklı iki aileyi ve bu ailelerin kendi iç dünyalarında yaşadıkları çatışmaları pek de akıcı olmayan bir anlatım şekliyle ifade ediyor yazarımız. Yani arka kapakta yazdığı gibi öyle alıp götüren harika bir psikolojik gerilim içermiyor yani. Tabi ki yine de okunabilir bir roman.