Sıradışı Terapi Milton H. Erickson Psikiyatrik Teknikleri

8,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
63 gösterim
Milton H. Ericson Stratejik Yaklaşım Terapisi'nin üstadıdır. Hipnozu terapide sınırsız bir şekilde kullanarak, hayatını deneysel, vizyoner çalışmalara adamış ve dünyanın en önde gelen medikal hipnotisti olmuştur.
Ericson, terapi alanında tartışmalı bir konuyu hayran olunacak düzeyde saygı duyulan bir noktaya ulaştırmıştır. Onun hakkında neredeyse ayda bir kitap yayınlanıyor. Uyguladığı teknikler üzerine seminerler veriliyor ve pek çok insan onun terapi yöntemleri ile şifa buluyorlar.
Bu kitap, insanın çok çeşitli ve farklı zorluk derecesindeki sorunlarına yaklaşmakta
kullanılan sayısız tekniğe kısaca yer veriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2016
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9789757569855
 • Orijinal Adı:
  Uncommon Therapy: The Psychiatric Techniques of Milton H. Erickson, M.D.
 • Yayınevi:
  Yol Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Yusuf 
 20 Mar 23:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

aşırı büyük ayaklar : )
özet kısım: ayaklarının aşırı büyük olduğunu düşünerek gittikçe içe kapanan 14 yaşında bir kız... sokaya çıkmıyor, okula gitmiyor, sorununu konuşmaya izin vermiyor, bir doktorla görüşmek de istemiyor. / doktor, evlerine gidecektir... hastalık bahanesiyle anneyi muayene ederken kızı da inceler.. kızın ayakları büyük değildir.

birebir kitaptan: Kızı incelerken, sorununu aşması için ne yapabileceğimi düşünüyordum. Sonunda tesadüfen bir yol buldum. Annenin muayenesini bitirince, kızın tam arkamda kalmasını sağlayacak şekilde durmasını sağladım. Yatağın kenarında oturmuş, anneyle konuşuyordum; sonra yavaşça ve dikkatle kalktım ve sonra beceriksizce sendeledim. Topuğumla tam kızın ayak parmaklarının üzerine bastım. Elbette kız acıyla bağırdı. Kıza döndüm ve büyük bir öfkeyle, "Eğer ayakların bir erkeğin görebileceği kadar büyük olsaydı, böyle bir duruma düşmezdim!" dedim. Ben reçeteyi yazıp, eczaneyi ararken kız büyük bir şaşkınlıkla bana bakıyordu. Aynı gün annesine, bir gösteriye gidip gidemeyeceğini sordu, ki bir aydır dışarı çıkmıyordu. Sonra okula ve kiliseye gitti. Böylece üç aylık inziva bitmiş oldu.

Sıradışı Terapi, Jay Haley (Sayfa 231 - yol)Sıradışı Terapi, Jay Haley (Sayfa 231 - yol)