Sohbetler

8,0/10  (1 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
633 gösterim
Tasavvuf, insanın çevresiyle kurduğu ilişkiyi Allah'la irtibat olarak algılaması ve buna göre yaşamasıdır. Bu noktada, kişiyi her an Allah'la irtibatta olduğu gerçeğiyle buluşturacak ve ona kulluk zevkini hatırlatacak bir rehbere ihtiyaç vardır. Bu da ancak tasavvufu hâl etmiş, onu yaşayan bir insan olabilir.

Tasavvuf, Kur'an ve sünnetten ayrı bir yaşam tarzı değildir. Tasavvuf ilmi ise bu iki kaynaktan beslenen İslâmî bir ilimdir. İnsanı bu dünya ve ötesinde cennete ileten yegâne yol İslâm tasavvufudur.

Cemâlnur Sargut'la "tasavvuf sohbeti" niteliğindeki bu kitap, tasavvuf ilminin kaynağı, doğuşu, konusu ve yöntemi ile ilgili en çok merak edilen sorulara cevap vermektedir. Bu yönüyle, okurlar hem tasavvufî kavramların Kur'an ve sünnetteki kökenlerini öğrenmiş olacak hem de tasavvufun günlük yaşantıya nasıl uygulanabileceğinin ipuçlarını almış olacaklardır.

Bu eserde; sûfî kimdir, Allah'a giden Muhammedî yolda seyr ü sülûk nasıl yapılır, mürşit, mürit ve derviş kimdir, zikrin, sohbetin hakîkati nedir, Peygamber ahlâkı bu devirde nasıl yaşanılır gibi sorularınızın cevaplarını almakla kalmayacak, ruhunuzun da huzur bulduğunu fark edeceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  205
 • ISBN:
  9786055902360
 • Yayınevi:
  Nefes Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Feyza bunsuz 
02 Ara 2017 · Puan vermedi

"Rabbim bu kişiyi beni sınamak ve terbiye etmek için memur etmiş"diyebilmeli ve konunun üzerinde hiç durmamalıdır.Bırakın uzun uzun dertlenmeyi,hadiseyi kafasında on beş dakika bile tutmamalıdır.

Sohbetler, Cemalnur Sargut (Sayfa 38)Sohbetler, Cemalnur Sargut (Sayfa 38)