Tanrı Bana Dedi Ki

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
541 gösterim
"Bir şeyi o anda yapmakta büyük bir keyif vardır. Sen bunu yaptığında, Tanrının gerçek özgürlüğüne ulaşırsın. Tüm çocuklarımın sahip olmasını arzu ettiğim yeni bir neşe ve özgürlüğü bulacaksın."

"Yaşam çok sadedir. Onu öylece koru. Hiçbir şeyin seni ağırlaştırıp aşağı çekmesine ya da sana sıkıntı vermesine izin verme. Her şey gayet iyidir. Tümüyle şimdide yaşa."

"Bir sonraki günü düşünme. Şu anda olanın tümüyle keyfini çıkar.

Bilincini yüksek tut ve aklın Benimle olsun. Mükemmelliğimin sende ve senin aracılığınla çalıştığını gör. Tüm ihtiyaçların karşılanmakta, çünkü sahip olduğum her şey senindir."

"Çok kez duyduğun o sözlerin ve düşüncelerin senin tüm varlığının bir parçası haline gelmesine izin ver ki, böylece onlar şekil alan ve gerçekleşen titreşimli sözler olsun."

Bu kitaptaki mesajlar, bizim yaşam sürecinde mutlak inancımızın olmasını; Tanrıya, evrene, ruha, sevgiye ya da o ilahi kaynağı nasıl isimlendirmek istersek ona inanmamızı bizden ister. Bu mesajlar, her şeyde içsel bir bilgelik ve zeka olduğunu ve içe dönerek o bilgelik ve zeka ile bağlantı kurulabileceğini doğrularlar. Bunu her birimiz yapabilir ve Tanrının bizim için olan sakin ve derinden gelen sesini bulabiliriz.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789944826181
 • Çeviri:
  İpek Cihan Bilgin
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 8 Alıntı

Zarif bir şekilde ve uyanık olarak yürü, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsın. En küçücük böceği bile yeni bir ışıkta gör. Sen gözlerini açmayı seçtiğin için her şey gerçekten yenilendi.

Tanrı Bana Dedi Ki, Eileen CaddyTanrı Bana Dedi Ki, Eileen Caddy

Gözlerini aç. Bilincini yükselt. Bu zamanlardaki işaretlere ve mucizelere tanık ol.

Hiçbir şey sana sürpriz olup seni şaşırtmasın- bu gerçekten önemlidir. Hiçbir şeye şoke olma. Benim yollarım tuhaf ve harikadır.

Tanrı Bana Dedi Ki, Eileen CaddyTanrı Bana Dedi Ki, Eileen Caddy

Sadece ‘olmak’, ‘yapmak’ kadar gereklidir. Yaşamdan, değişik evreleriyle, değişen renkleri ve halleriyle keyif al. O mükemmel desenin ortaya çıkmasını ve gelişmesini izle.

Tanrı Bana Dedi Ki, Eileen CaddyTanrı Bana Dedi Ki, Eileen Caddy

Etkinlik zamanları ve huzur zamanları vardır. O durumlar gerçekleştiğinde, her durumdan da keyif almayı öğren ve bunun ne kadar gerekli olduğunu fark et.

Yaşam nefesini içine çekme zamanı ve onu serbest bırakma zamanı vardır. Ve gerçekleşen her şeyde de mükemmel bir ritim vardır. Onun içinde huzur ve uyumu bul.

Tanrı Bana Dedi Ki, Eileen CaddyTanrı Bana Dedi Ki, Eileen Caddy

Her durup “Teşekkürler Tanrım” dediğinde Benim farkımdasındır. Doğaya ait güzellikleri her gördüğünde ve onların yüceliğinden memnuniyet duyduğunda Benim farkımdasındır. Yüreğinin açıldığını ve bir başka ruha sevgi aktığını her hissedişinde Benim farkımdasındır. Bensiz, hiçbir şey olmadığını ama Benimle birlikte her şey olduğunu ve her şeyi yapabileceğini gitgide daha çok fark ediyorsun.

Beni bilinçli bir şekilde fark ettiğin zaman artık hiçbir şey imkânsız değildir.

Tanrı Bana Dedi Ki, Eileen CaddyTanrı Bana Dedi Ki, Eileen Caddy

Yalnız olduğun zamanlar çok değerlidir; son derece sihirlidir, sende ve senin sayende pek çok şey gerçekleşebilir. Seni Varlığımla o kadar çok doldurabilirim ki tamamen Tanrısal bilinçte olursun: ışık ve sevginin üretildiği ve dünyaya yayıldığı bir güç kaynağı. Mucizeler, kanallar aracılığıyla ortaya çıkmak için bekliyor.

Tanrı Bana Dedi Ki, Eileen CaddyTanrı Bana Dedi Ki, Eileen Caddy