Tarihin Yıkılmaz Kalesi Çanakkale

8,7/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
522 gösterim
Çanakkale, gırtlağına bıçak dayanan bir milletin en tabiî karşılığı vermesi ve sömürgecilere dur demesinin diğer adıdır. Türk tarihinin en kanlı zaferi; et ile demirin, ateş ile suyun kapışmasıdır Çanakkale. Bu ölüm kalım harbi tarihin şerefli sayfalarından biri olur, Çanakkale Sahne-i Harbi milletin hafızasına bir destan olarak kazınır.

Çanakkale'den Türkiye Cumhuriyeti doğacaktır. Bu yönüyle Çanakkale Muharebeleri, Türkiye'nin mukaddimesidir, Türkiye, Çanakkale Savaşlarının neticesi..

Elinizdeki eser Çanakkale'de yaşanan kıyameti biraz olsun gösterme niyetiyle hazırlandı. Çanakkale Kıyameti'ni bilenlerin memleketlerinin kıymetini hatırlaması için.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2009
 • Sayfa Sayısı:
  126
 • ISBN:
  9789944766135
 • Yayınevi:
  Yitik Hazine Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
23 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Çok başarılı bulduğum bir kitap oldu Tarihin Yıkılmaz kalesi Çanakkale. Özellikle savaş dönemi kısmında savaş esnasında neler olduğu hakkında çok önemli bilgiler alırken bir sonraki bölümünde ise savaşa katılan komutanların da verdiği bilgiler de mevcut. Tasarım olarak çok iyi tasarlanmış ve içerisinde bol bol fotoğraf bulunmakta.

Yunus Emre CİN 
 20 Mar 10:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

bir çok kaynaktan ilgili konuların bir araya gelmesiyle oluşmuş, rakamlar ve kişiler ile çok fazla detaya inmiş ve içerisinde bir çok gerçek fotoğraf barındıran başarılı bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı