Üretkenliğin Gücü

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
9 gösterim
"Ekonominin merkezi sorularından biri neden bazı ülkelerin zengin olduğu, neden diğer ülkelerin yoksul olduğu ve yoksul ülkelerin zenginleştirilmesi için en iyi yardımın nasıl yapılacağı konularıyla ilgilenir. Bu konudaki birçok kitabın yazarı arasında, Bill Lewis büyük bir avantaja sahiptir ki, birçok başlıca ülkenin hükümetleri ondan ve meslektaşlarından ekonomilerini incelemelerini ve onlara tavsiyelerde bulunmalarını istemiştir. Onun karşılaştırmalı perspektifi, istikrarlı çevresi ve kristal berraklığındaki yazımı bu kitabı okumayı zorunlu kılar. Ayrıca onu okumak lezzetli ve şaşkınlık vericidir: mesela, muhtemelen neden Japonya'nın sütten daha verimli bir şekilde otomobil ürettiğini asla tahmin edemezdiniz."Jared Diamond
"İyimser başlığına rağmen, Üretkenliğin Gücü; iş dünyasının kurnaz bir gözlemcisi tarafından incelikle montajlanmış uyarıcı bir masaldır. Bunun gibi, çok sayıdaki başarılı hikâyeden, özellikle politika yapanlar için, daha yararlı olacaktır."

Sylvia Nasar
"Son on yıl boyunca, McKinsey Global Enstitüsü ülkeler arasındaki üretkenlik ve refah değişkenlerinin kaynakları üzerine bir dizi etkileyici ve kışkırtıcı rapor hazırladı. Bill Lewis, bu çalışmanın baş sürücüsüydü ve şimdi sonuçları bir araya getirmiş. Üretkenliğin Gücü, sabırla sektör sektör incelemelerden ortaya çıkan birçok anlayışla doludur."
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2007
 • Sayfa Sayısı:
  501
 • ISBN:
  9789756110157
 • Çeviri:
  Ayşe Onat Kılıç
 • Yayınevi:
  Ledo Yayıncılık
 • Kitabın Türü: