Ürperti The Wolves of Mercy Falls Serisi 1

8,6/10  (12 Oy) · 
30 okunma  · 
12 beğeni  · 
787 gösterim
Bir Kurtadama
Aşık Olur Musunuz?
ürpereceksiniz...

Grace henüz küçük bir kızken kurtlar tarafından ısırılır. Fakat gri bir kurt Grace'i son anda kurtarır. Grace iyileşir ama kurtarıcısını unutmaz ve altı yıl boyunca, evlerinin arkasındaki ormanda onu izler. Aralarında büyülü bir bağ vardır, sarı gözlü kurdu görmeden yaşayamaz.

Sam'in iki yaşamı vardır: Kışları dondurucu ormanda, sürüsünün koruyuculuğunu yapan cesur bir kurt; yazları kitapçıda çalışan genç bir adam... ta ki soğuk onu tekrar bir kurda dönüştürene kadar.

Artık lise öğrencisi olan Grace sarı gözlü bir gençle tanışır. Bu genç adam onu yıllar önce ölümden kurtaran kurttur. Ancak kış yakındır. Sam, Grace'i ve hayatını kaybetme riskine rağmen insan kalmak için savaşacaktır.

40 ülkede yayımlanan Ürperti, ABA (Amerika Yayıncılar Derneği), New York Times, USA Today ve Amazon.com'un "çok satanlar listesinde"; Publishers Weekly, Glamour's, ALA (Amerika Kütüphaneler Birliği) ve Barnes & Noble'ın "En iyi gençlik kitapları" listesinde yer aldı. 2010 Midwest, SIBA 2010 ve CBC En İyi Gençlik Kitabı Ödülü'nü kazandı. Warner Bros, tarafından film hakları satın alındı.

"Ürperti büyülü bir aşk hikâyesi, sürükleyici bir macera ve insanla kurt arasındaki benzerliklerden yola çıkan eşsiz bir gerilim."
-Sunday Telegraph-

"Eğer Alacakaranlık hayranıysanız, Ürperti'ye de bayılacaksınız. Ustaca yazılmış ve iki ana karakterin gözlerinden sırayla anlatılmış kusursuz bir ilk roman."
-The Observer-

"Stiefvater kurtadamların, çok satanlar kahramanı vampirlerden çok daha seksi olduğunu hatırlatıyor."
-Booklist-

"Genç vampirlerin romantizminden sıkıldıysanız, Maggie Stiefvater'in Ürperti'si çok iyi bir seçim olacak. Fakat unutmayın Ürperti, Alacakaranlık'tan çok Zaman Yolcusu'nun Karısı'yla benzeşiyor. Kitap gerçekten de doğaüstü gerilimi klişelerden uzak yepyeni bir anlatımla sunuyor."
-Sunday Telegraph-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2010
 • Sayfa Sayısı:
  406
 • ISBN:
  9786055596835
 • Orijinal Adı:
  Shiver
 • Çeviri:
  Zarife Biliz
 • Yayınevi:
  Turkuvaz Kitap
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Alıştığımız fantastik romanlardan daha farklı olduğu için daha çok sevdim ben. Daha değişik daha şaşırtıcı bir kurgusu var. Ancak bu bir serinin ilk kitabı ve devamını Türkçe olarak yıllardır bulamadım. Okumayı düşünenler bunu dikkate almalılar.

Librarian 
12 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Evet fantastik bir romandı. Burada da kurt insanlarımız var ama farklı bir yorumlanışıyla. Romandakiler kışın kurt yazın insanlar. Ve evet bir aşk hikayesi de var. Kurt erkek kahramınızla çocukken kurtların saldırısına uğramış ve ısırılmış bir genç kız arasında yaşanan aşk hikayesi ne denli farklı bir doku oluşturulmaya çalışılmış olsa da bu tarz fantastik romanların ilklerinden esintiler taşımaktan kurtulamamış. Keyifle okuyabilirsiniz. Ama bir alacakaranlık serisi gibi sizde iz bırakır mı kısmında garanti veremem.

Yaren Kardemir 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ürperti kitabı, güneşten ölesiye nefret eden bana, minik bir empati kazandırdı. Ürperti kitabının satırlarında elinizi dolaştırırken kendinizi masum bir aşkta buluyorsunuz. Grace ve Sam'in aşkının masumluğunu. Sam, kitabımızda ki kurt-adamdır, ve bir insana aşıktır. Ne yazık ki bu kurt-adamın bir de sorunu vardır: Güneş olmadığı her an kurda dönüşebilir -ki bu insan haliyle son yılıdır... Ancak kaderin oyununa bakın ki, Sam ile Grace bir şekilde karşılaşırlar ve hokus pokus! ÖLÜMSÜZ AŞK! Kitap kesinlikle zaman kaybı değil! Okuyun!

Acapella Mellon 
22 May 23:10 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı bir kaç yıl önce okusam tam puan vereceğimden eminim ama artık bu kurtadamlar çok normal gelmeye başladı fantastik kitaplar için. O yüzden klâsik, imkânsız bir aşk hikâyesinden öteye geçemedi kitap. Konu farklıydı, kurtadamların dönüşüm süreçleri falan da farklıydı ama dediğim gibi artık heyecanlandırmıyor.

Müge Göktürk 
11 Tem 11:36 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Açıkçası okumaya başlarken pek bir beklentimin olmadığı bir kitaptı Ürperti. Ama gerçekten bir solukta okudum ve bitti. Dili akıcı ve kurgusu güzel.Daha ne olsun. Alın ve okuyun. Maggie Stiefvater, gerçekten çok iyi bir roman çıkarmış ortaya.

Kitaptan 2 Alıntı

Titreyen bir boşluğa çarpmak
ellerimi sana doğru uzatarak
buz gibi bir pişmanlıkta kaybolmak
işte bu kırılgan aşk
hoşçakal
demenin
bir yolu

Ürperti, Maggie StiefvaterÜrperti, Maggie Stiefvater

Bedenimi soyuyorum
Onun esaretinden kurtuluyorum
Aklımdan soyunuyorum
Kendim olmak beni incitiyor

Ürperti, Maggie StiefvaterÜrperti, Maggie Stiefvater