Üşütük Ruh Yiyenler Serisi 1. Kitap

8,0/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
99 gösterim
Meda’yla tanışın!

O insanları yiyor. Aslında teknik olarak ruhlarını yiyor.

Seçici davranması ve bunu hak eden insanları tercih etmesi onu geçekten özel kılıyordu. Kötü birisi olmaktan inanılmaz zevk alıyor ve bu konuda kendisini engelleyemiyordu. Zaten çılgın isteklerini durdurmaya da hiç niyeti yoktu!

Annesi öldürüldükten sonra etrafındaki “Ruh Yiyenler” ona ne yapması ve nasıl davranması gerektiği hakkında bilgi vermediler. Meda, kendi türünü öğrenmek için uğraş verse de başarılı olamadı. Bir gün karşısına çıkan takım elbiseli üç adam son şansıydı. Fakat ortada ciddi bir sorun vardı, bu adamlar Meda’yı öldürmek istiyorlardı. Meda’nın haçlılar, yani onun türünü ortadan kaldırmaya ant içmiş elit bir grup tarafından kurtarılması iyi bir fırsattı. Onlar “iyi insanlar”dı ve onlarla uyum içinde yaşayarak kendi türü hakkında araştırma yapabilirdi. Ölümcül düşmanlarıyla bayrak kapmaca oynarken daha çok şey öğrendikçe işler, içinden çıkılamayacak kadar kötü bir hâl aldı.

Meda, annesi, geçmişi ve kaderi hakkındaki şok edici gerçekleri öğrendiği zaman pes edecek mi?

Kanınızı donduracak kadar vahşi ve kanlı bir yolculuğa hazır mısınız?(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786059915564
 • Çeviri:
  Mehmet Deniz Dede
 • Yayınevi:
  Kanes Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Cemre Kocak 
06 May 15:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazara biraz fazla mı taktım? Önce kendisine denk geldim, sonra Twit attım sonra kitabına baktım derken sitede de bir sürü resmini ekledim. Kadını sempatik de bulunca +1 avantajla başladım kitabına. İyi hislerle başlayınca kitaba, güzel gidiyor nedense. Bu da bir seri ve bakalım bizi ne kadar bağlayacak diye düşündüm durdum. :)
Birazcık minnacık Spoiler vereceğimi belirtmek isterim. Yeni bir kitap olduğu için en azından tanıtım olsun. Şuan için 3 seri gözüküyor. Diğer kitap Ezik ve son kitap da Çizik. Hatta ‘Ezik’ kitabın son 10 sayfasında da yer alıyor. Ancak ben dayanamam diğer kitabın çıkmasını beklerken diyerek o kısmı okumadım. Bayağı hoşuma gitti çünkü.
Kitaba gelecek olursak Meda Melange adlı yarı şeytan yarı insan bir kızımız var. Nasıl olduğunu tahmin edebilecek yaştasınız. Bu kızımız bir Ruh Yiyen. Ancak bu iyi kalpli olarak ayrılıyor. Şu Hayalet Sürücü filmindeki gibi kötülerden intikam alıyor.
Şeytanlar ve Haçlılar adlı iki grup arasında gidip gelen maceranın ilk bölümü oldukça iyiydi. Chi adında bir Erkek ve Jo adında bir kız ile yakın dostluklar kuruyor. Büyük ihtimalle kendi sevgilisini de gelecek kitapta bulacaktır. Bu tarz kitapların genel işleyişi bu çünkü.
Kanes Yayınlarından Mehmet Deniz Dede’ye de bir teşekkür etmek gerek. Çok iyi çevirmiş. Lakin biraz daha acele etse diğer kitaplar için fena olmaz. :) Şaka bir yana dilimize uygun bir çeviri yapmasını çok beğendim. Bu tarz kitaplar için çevirmenlere ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. Yani bu tarz derken, tüm kitaplar için iyi bir çeviri olduysa demek istiyorum.
Son olarak da Mutlu Pazarlar demeden önce İstanbul’da bildiğiniz fuar var mı arkadaşlar şu sıra kitaplarım azaldı da hani varsa ve söylerseniz fena olmaz. Mutlu Pazarlar, iyi okumalar diliyorum..

Kitaptan 3 Alıntı

Sadık Cemre Kocak 
06 May 06:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kafasında oluşturduğu gerçekliğin, gerçekte yaşananla tam bir tezat oluşturduğunu fark ettiği o kusursuz an.

Üşütük, Eliza Crewe (Sayfa 13)Üşütük, Eliza Crewe (Sayfa 13)
Sadık Cemre Kocak 
06 May 06:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Bende bende bende
İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu söylerler ama ben sıcakken daha lezzetli olduğunu düşünüyorum.

Üşütük, Eliza Crewe (Sayfa 35)Üşütük, Eliza Crewe (Sayfa 35)
Sadık Cemre Kocak 
06 May 12:44 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Yanlış bir karar vererek sana güvenmeyip sırtımı yardıma ihtiyacı olan birine dönmektense, yanlış bir karar vererek sana güvenip ölmeyi yeğlerim.

Üşütük, Eliza Crewe (Sayfa 205)Üşütük, Eliza Crewe (Sayfa 205)