Yaban Çocuklar

5,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
303 gösterim
Kasabanın hemen karşısında, dağ gölünün yalnız ve uzak kıyılarında, ormanla iç içe yaşayan Luce, tarihi önceki yüzyıla dayanan eski bir dağ evinin bekçiliğini yapmaktadır. Günleri uzun ve yapayalnız geçen Luce'un geceleri de Nashville'den yayın yapan bir radyonun müzikleriyle ve karanlık suların üstünde parıldayan kasabanın sarı ışıklarıyla doludur. Mükemmel bir inziva evinde, tek başına bir hayat..

Ta ki o yaban çocuklar gelene kadar...

Yanlarında ateşi... cinayeti... ve aşkı getirerek...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786054820023
 • Orijinal Adı:
  Nightwoods
 • Çeviri:
  H. Turgut Çağlayan
 • Yayınevi:
  Kafka Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 7 Alıntı

Konserve sanatını öğrenmediysen, israfın suçluluk duygusuyla huzur içinde yaşamayı öğrenmen iyi olurdu.

Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 43 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 43 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)

Hiç geriye bakmayacaksın. Hayat tek bir yönde ilerler ve kafanda geçmişle ilgili hangi düşünceler olursa olsun, bunların kahrolası zayıflığının dışında hiçbir şeyle ilgisi yoktur. Hiçbir şey olmuş olanı değiştirmez. Olan olmuştur ve hep öyle kalacaktır. Ya onun seni ruhen yıkmasına izin verirsin ya da vermezsin.

Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 68 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 68 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)
Sangrariel 
 21 saat önce · Kitabı okuyor

One ne istediği sorulduğunda kitaplar, ağaçlar ve müzik gibi şeyler hakkında aşırı bir heyecana kapılabilirdi. Bitkiler ve mevsimler hakkında. Bir de özgürlük hakkında. Aptal bir işveren tarafından alınıp satılmamak hakkında, gününün dakikalarının kendi dışında biri tarafından bir dolarlık kesirler halinde değerlendirilmemesi hakkında.

Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 53 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 53 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)

Ne var ki, Luce okuldan oldukça zevk almaya başlamış olsa bile, öğrenmekte olduğu ana dersi asla unutmaması gerektiğini düşündü ki bu çok basitti. Onların seni elde etme yolları şuydu: Seni eğlence karşılığında özgürlüklerini feda etmek durumunda bırakıyorlardı.

Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 74 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 74 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)

Başarısının coşkusunu hissetmek istiyordu, fakat düşüncelerini geleceğe çevirme hatasına düştü.

Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 98 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 98 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)

Ama tüm bunlara rağmen, Luce okulun tam olarak ne olup olmadığınıa karar vermek için bütün gün dikkatli bir konsantrasyon içinde olmasına karşın, saat üçte zil çaldığında, göreceğini görmüştü. Kapalı kalmak dayanılmazdı. Tüm gün boyunca küçücük bir oda. Herkesin birlikte soluduğu pis bir hava. Öğretmen çocukları otobüslere bindirmek için sıraya sokarken, Luce kendini oradaki herkese okulla ilgili düşüncesini bildirmeye zorunlu hissetmişti.
"Haberiniz olsun, ben artık gelmeyeceğim."

Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 70 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 70 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)

Doğanın kuralıdır, inanılmaz arabalar bela getirir.

Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 97 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)Yaban Çocuklar, Charles Frazier (Sayfa 97 - Epsilon Yayıncılık, Ekim 2013)