Yiğit Mustafa

8,6/10  (25 Oy) · 
46 okunma  · 
26 beğeni  · 
473 gösterim
İlk kez "Günahkar Baba" adıyla 2009 yılında Timaş Yayınlarında basılmıştır.

Mustafa, doğru bildiği yolda ilerleyen ve inandığı değerler uğruna mücadele etmekten korkmayan bir gençtir. Patronu ise gözünü para hırsı bürümüş biridir. Mustafa, cesur ve iyilik dolu kalbiyle önce patronunu etkileyecek, sonrasında onu içinde bulunduğu tehlikelerden kurtarmaya çalışacaktır. Ama bu hiç de kolay bir iş değildir!
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789752632004
 • Orijinal Adı:
  Günahkar Baba (Timaş, 2009)
 • Yayınevi:
  Genç Timaş
 • Kitabın Türü:
Betül Koçak 
07 May 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir kitap. Bu kitap mustafanın yiğitliğini anlatıyor. Mustafa'nın çok kötü bir patronu var. O patron zaman geçince dolandırıcılıığı kötü arkadaşlarını içkiyi bırakıyor.o patron da çocuğu sırrı ' nın kimseye iyilik yapmasını istemiyordu. Zqman geçince çocuğu gibi oldu. Önceden camide ki hocanın sözünü bile dinlemiyodu. Mustafa kaçırıldığunda bile korkmadı. Tek başına adamları vurmaya bile gitti . Yine het zaman ki gibi yiğitti. Bu kitabı bence sizler de okuyun .

Ali fuat bozkurt 
06 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Olamaz! Niye patron çağıryor mustafa saygılı ve tedirgin bir şekilde kapıyı çaldı Patron:mustafa oglum benim oğlumun hiç arkadası yok . Senin gibi. Dürüst namuslu yok . Olurmusun mustafa : .evet efendim oo.lur saol bir gün mustafa ve patron oglu bira iciyordu şirket kapanmıştı.
Sonra hırsız girdi mustafa hırsızı hakladı
Ve. Sonra herkes ona
YİĞİT MUSTAFA DEDİ .'!.......... SON

YUSUF TANRIVERDİ 
 02 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yiğit Mustafa adlı kitap adeta bir kahramanı anlatıyor.herkese tavsiye ederim.yiğit Mustafa kötü patronun iftira atmasıyla işten ayrılır.sonraki zamanlar işe girdiğinde patronunun hayatını kurtarır.bu kitaptan anlacağınız cömert olmak lazım.bu kitabı okursanız sizlere nasıl ders verdiğini göreceksiniz.Benim bundan çıkarttığım ders,hiçbir zaman ön yargılı davranmamak,kimseye boşu boşuna iftira atmamak,sizin sonradan muhtaç olacağınız kişiye başkasının sözüne güvenip kötü davranmamaktır.açıkçası ben bu kitabı çok beğendim.Bence bu kitabı isteyen herkes okuya bilir.bide bu kitaptaki en güzel derslerden birtaneside,ne olursa olsun arkadaşının elini zor durum larda dahi bırakmamaktır.kısaca bu güzel kitabı tüm vatandaşlarımıza tavsiye ederim.

ELİF BÜŞRA BALTACI 
04 Mar 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Normalde kolay kolay kitap beğenmem.Bu kitabı okumayı çok istiyordum sonradan değerli Hüseyin Hocam bana bu kitabı verdi.Benim kitaplarda istediğim özelliklerden biri akıcı olmasıdır.Bu kitap öyle akıcıydı ki bir anda sanki olayı ben yaşıyormuşum gibi oldum.Kitabı çok beğendim beğenmemin sebebi hem ders çıkarılacak hemde düşündürecek bir kitap.Şimdi kitabın konusuna gelelim Mustafa diye dinine çok bağlı 20 yaşlarında bir genç var.Mustafa bir kozmetik markasında çalışıyor .Birde patronu Osman Bey var .Oman Bey iyi kalpli saf bir insan, fakat kötü alışkanlıkları var.Osman Bey'in oğlu Sırrı var Mustafa ve Sırrı iki iyi dostlardır.Birkaç kez Osman Bey'in düşmanı kemal bey,Mustafa gibi temiz kalpli birine iftiralar atmıştır.Ve Mustafa'nın hasta annesine bir şeyler yapmaya çalışmıştır .Osman bey Mustafa'nın zoruyla kötü alışkanlıklarını bırakmıştır ve daha türlü türlü olay ...Eğer sizde bir gün bu kitabı görürseniz mutlaka alın ve okuyun.Bu kitapta yaş sınırlaması yok büyüklü küçüklü tüm bireyler okuyabilir size tavsiye ederim. :) )

Kitaptan 7 Alıntı

yusuf şimşek 
25 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Bastığımız topraktan,yaşadığımız dünyadan ve adım adım yaklaşan ölümden habersiz yaşıyoruz..."

Yiğit Mustafa, Hasan Nail CanatYiğit Mustafa, Hasan Nail Canat
M.Emin Çelik 
24 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir ihtiyacın çaresizliği ile kıvranan insana değil,onu kurtarmayan çare sahibine acımalı!

Yiğit Mustafa, Hasan Nail CanatYiğit Mustafa, Hasan Nail Canat
M.Emin Çelik 
25 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatlarını devam ettirebilmenin faturalarında her gün büyüyen rakamlara yetişme telaşı tüketiyordu insanları.Bu telaş insan olduklarını bile unutturuyordu onlara.Rakamlar kuşatmıştı ruhlarını.Rakam yiyiyorlar,rakam giyiniyorlar ve rakam konuşuyorlardı.Birbirlerini rakamlarla seviyorlardı.

Yiğit Mustafa, Hasan Nail CanatYiğit Mustafa, Hasan Nail Canat
Enes bayram 
21 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Korku, panik getirir.Panik tehlikeye dönüşür.Cesaret, kuvvet getirir.Kuvvet aydınlığa çıkarır.Önce korku duvarını aşmak lazım.İnsan ölüm korkusunu yenmeden, kahraman olamaz.Korku insanı pasifleştirir, elini kolunu bağlar.

Yiğit Mustafa, Hasan Nail Canat (Sayfa 88)Yiğit Mustafa, Hasan Nail Canat (Sayfa 88)