Bir Küçük Osmancık Vardı

8,4/10  (58 Oy) · 
265 okunma  · 
58 beğeni  · 
2.156 gösterim
Osmancık, ailenin biricik çocuğudur. Kötü emellerine yenik düşmüş, gözlerini para hırsı bürümüş bir çete tarafından kaçırılır. Ailesi Osmancık'ın hayatından çok endişe etmektedir. Bir an evvel biricik yavrularına kavuşmak isterler ve bunun İçin ne gerekiyorsa yapmaya hazırdırlar.

Fakat bunu yapmak o kadar kolay olacak mı? Masum ve korumasız bir çocuk olan Osmancık, onu çok seven ailesine kavuşabilecek mi?

"Bir Küçük Osmancık Vardı" bir solukta okunacak heyecan dolu, duygu yüklü bir ilk gençlik romanı...
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789752631991
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Selma Özer 
28 Şub 20:56 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Osmancık ailenin tek bir çocuğudur. Kötü emellerine yenik düşmüş, gözlerini para hırsı bürümüş bir çete tarafından kaçırılıp ormana atılır.ormanda biri bu çocuğu bularak başka aileye evlatlık verilir .Bu çocuk onbeş yaşına geldikten sonra ailesine geri verilir

selcan akın 
07 Nis 19:23 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Osman adında küçük bir çocuğun kötü adamlartarafından kaçırilip yeni bir aileyle yaşayıp sonunda lisenin müdürü olan zarife tarafından kendi ailesin bulması Ben bu kitabı çok beğendim herkese tavsiye ediyorum

Zeynep.betul 
07 May 20:20 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Güzel ve sürükleyiciydi. Çocuklara ve çocuk ruha sahip olanlara tavsiye ederim. :-) :-) :-) Osman'ın hayatını ve yaşadıklarını anlatan çok güzel bir kitap.

Bengisu AKDOĞAN 
 18 Şub 14:46 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir postacı kılığına giren adamın Osmancığı kaçırmasıyla hayatı değişen küçük Osman'ın hikayesi.Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Eda nur Kılıçaslan 
13 Şub 18:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 5/10 puan

Küçük bir çocuğun postacı kılığına giren bir kişinin çocuğu kaçırmasıyla başlayan çok güzel bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim

şule uzundere 
03 Oca 15:24 · Kitabı okudu · 20 günde · Puan vermedi

Bu sene çalıştığım ilçede bir okuma şenliği düzenleniyor. 5-8. sınıf öğrencilerine okumaları için 100 temel eserden üçer kitap seçtik. Öğrenciler ikinci döneme kadar bu kitapları okuyacaklar ve yarışmaya katılacaklar. Önce okul birincileri belirlenecek, sonra okul birincileri arasından ilçede dereceye girenler seçilecek. Bir dönemde üç kitap okutmakla öğrencileri kitap kurdu yapamayacağımızın bilincindeyiz ama bir yerden başlamak istedik. Biz üç kitap deriz, onlar kitap okumayı severler, devamını getirirler diye umduk. Ne kadar öğrenci kazanırsak kârdır diye düşünüyoruz.

Tabii öğrencileri çalıştırmak için seçilen kitapları bizim de okumamız gerekiyor.

Bu kitap 5.sınıf öğrencileri için seçildi. Öğrenciler kitabı severek okudular. Ben de sevdim kitabı. Biraz Türk filmi havasında olsa da sürükleyici ve merak uyandırıcı olduğu bir gerçek. 2 yaşındayken fidye için kaçırılan Osman’ın öyküsünü 5. sınıf öğrencilerim çok sevdi. Siz de o yaştaki çocuğunuza gönül rahatlığıyla okutabilirsiniz. Zaten dediğim gibi kitap milli eğitimin ilköğretim öğrencileri için seçtiği 100 temel eser arasında.

Kitap Sever 
17 Haz 16:06 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Doğrusu bu kitabı bir yarışma için okudum. Gerçekten güzel bir çocuk kitabıydı. Küçük okurlarımıza bu kitabı tavsiye ederim. Tabii bu kitabı büyük okurlarda okuyabilir. Ne kaybederiz ki?

Kitaptan 1 Alıntı

Aişe Pelin OKAN 
17 May 22:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Ekin solar,gül sararır, yer yeryaralır toprak.Bir ruzgar eser sonra ,peşinden yağmur gelir tekrar ,canlanır yeşil.İsanın ruhu dinlenir

Bir Küçük Osmancık Vardı, Hasan Nail Canat (Sayfa 56)Bir Küçük Osmancık Vardı, Hasan Nail Canat (Sayfa 56)