Bir Küçük Osmancık Vardı

8,0/10  (31 Oy) · 
193 okunma  · 
32 beğeni  · 
1.939 gösterim
Osmancık, ailenin biricik çocuğudur. Kötü emellerine yenik düşmüş, gözlerini para hırsı bürümüş bir çete tarafından kaçırılır. Ailesi Osmancık'ın hayatından çok endişe etmektedir. Bir an evvel biricik yavrularına kavuşmak isterler ve bunun İçin ne gerekiyorsa yapmaya hazırdırlar.

Fakat bunu yapmak o kadar kolay olacak mı? Masum ve korumasız bir çocuk olan Osmancık, onu çok seven ailesine kavuşabilecek mi?

"Bir Küçük Osmancık Vardı" bir solukta okunacak heyecan dolu, duygu yüklü bir ilk gençlik romanı...
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789752631991
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Eda nur Kılıçaslan 
13 Şub 18:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 5/10 puan

Küçük bir çocuğun postacı kılığına giren bir kişinin çocuğu kaçırmasıyla başlayan çok güzel bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim

şule uzundere 
03 Oca 15:24 · Kitabı okudu · 20 günde · Puan vermedi

Bu sene çalıştığım ilçede bir okuma şenliği düzenleniyor. 5-8. sınıf öğrencilerine okumaları için 100 temel eserden üçer kitap seçtik. Öğrenciler ikinci döneme kadar bu kitapları okuyacaklar ve yarışmaya katılacaklar. Önce okul birincileri belirlenecek, sonra okul birincileri arasından ilçede dereceye girenler seçilecek. Bir dönemde üç kitap okutmakla öğrencileri kitap kurdu yapamayacağımızın bilincindeyiz ama bir yerden başlamak istedik. Biz üç kitap deriz, onlar kitap okumayı severler, devamını getirirler diye umduk. Ne kadar öğrenci kazanırsak kârdır diye düşünüyoruz.

Tabii öğrencileri çalıştırmak için seçilen kitapları bizim de okumamız gerekiyor.

Bu kitap 5.sınıf öğrencileri için seçildi. Öğrenciler kitabı severek okudular. Ben de sevdim kitabı. Biraz Türk filmi havasında olsa da sürükleyici ve merak uyandırıcı olduğu bir gerçek. 2 yaşındayken fidye için kaçırılan Osman’ın öyküsünü 5. sınıf öğrencilerim çok sevdi. Siz de o yaştaki çocuğunuza gönül rahatlığıyla okutabilirsiniz. Zaten dediğim gibi kitap milli eğitimin ilköğretim öğrencileri için seçtiği 100 temel eser arasında.

Bengisu AKDOĞAN 
 18 Şub 14:46 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir postacı kılığına giren adamın Osmancığı kaçırmasıyla hayatı değişen küçük Osman'ın hikayesi.Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.